En
تاریخ : سه شنبه 5 فروردين 1399
کد 4969

295 بیمار مبتلا به کرونا از بیمارستان شهید مفتح ورامین مرخص شدند

رئیس بیمارستان شهید مفتح ورامین گفت: 295 بیمار مبتلا به ویروس کرونا که در بخش ویژه بیمارستان شهید مفتح بستری بودند یا برای دریافت خدمات سرپایی به اورژانس مراجعه کرده بوند، پس از بهبودی کامل مرخص شدند.
دکتر بهرام چوبان اظهار کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا تا کنون، 82 بیمار مبتلا به این بیماری با دریافت خدمات تخصصی در بخش ویژه بیمارستان شهید مفتح و پس از بهبودی کامل از بیمارستان مرخص شدند.
وی به تعداد قطعی مبتلایان ویروس کرونا و فوت شدگان ناشی از این بیماری در ورامین اشاره‌ای نکرد.
وی افزود: علاوه بر این افراد، 213 بیمار مشکوک به ویروس کرونا نیز با حضور در بخش اورژانس بیمارستان شهید مفتح، ضمن دریافت دارو و خدمات سرپایی با توصیه بر قرنطینه خانگی، مرخص شدند.
وی تصریح کرد: بیمارستان شهید مفتح ورامین، به عنوان یکی از بیمارستان‌های دولتی زیر نظر دانشگاه شهید بهشتی، با تجهیز تمامی امکانات، آماده‌باش کلیه پزشکان متخصص و پرستاران و تعیین بخش ویژه بستری بیماران مبتلا به کرونا، خدمات تخصصی ویژه به مبتلایان به  این بیماری ارائه می‌دهد و روند بهبود افراد مبتلا، نشان از موفقیت کادر پزشکی این بیمارستان در ارائه خدمات به بیماران است.
چوبان گفت: با توجه به این که بیمارستان شهید مفتح، تنها بیمارستان دولتی شهرستان ورامین بوده و به شهروندان دیگر شهرستان‌ها از جمله پیشوا که فاقد بیمارستان است، دیگر خدمات درمانی را نیز به مراجعین ارائه می‌دهد و دیگر بخش‌ها از جمله دیالیز و اورژانس‌های زنان و زایمان فعال است.
وی افزود: روز گذشته یکی از بیماران مبتلا به ویروس کرونا، نیاز به انجام عمل دیالیز داشت که به منظور جلوگیری از انتشار بیماری در بخش دیالیز و محافظت از بیماران این بخش، یک دستگاه ماشین دیالیز به بخش مخصوص بیماران کرونایی منتقل شد و با انجام حدود ۲۵ متر لوله کشی ماشین دیالیز به دستگاهR/0 مرکزی وصل گردید و بیمار مذکور بدون هیچ مشکلی دیالیز شد.
رئیس بیمارستان شهید مفتح ورامین تأکید کرد:کلیه پزشکان و کادر درمانی در سراسر کشور تلاش دارند تا با این بیماری مقابله کرده و آن را شکست دهند در مقابل، عاجزانه از مردم درخواست می‌کنیم تا در خانه بمانند تا زنجیره انتقال این بیماری قطع شود.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 5 فروردين 1399
  • ساعت 10
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 49