En
تاریخ : چهارشنبه 26 ارديبهشت 1397
کد 3507

دو پروژه کشاورزی در ورامین به بهره برداری رسید

دو پروژه مهم کشاورزی با حضور وزیر جهاد کشاورزی و معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در شهرستان ورامین به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین، ، در این مراسم که با حضور محمدرضا یوسفی فرماندار و سایر مسئولان برگزار شد ، دو پروژه آبیاری تحت فشار و احداث باغ پسته مورد بهره برداری قرار گرفت.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین در حاشیه این مراسم گفت: پروژه آبیاری تحت فشار در زمینی به وسعت 220 هکتار و با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال با مشارکت بخش خصوصی و دولت اجرا شده تا در مصرف آب کشاورزی که با محدودیت های بسیاری مواجه است صرفه جویی صورت گیرد.
محمدحسین تاجیک افزود: با اجرای این طرح ، سطح اراضی کشاورزی ورامین که تحت پوشش آبیاری تحت فشار قرار گرفته بالغ بر 17 هزار هکتار شد.
وی تصریح کرد: شهرستان ورامین با 80 هزار هکتار اراضی قابل کشت قطب مهم کشاورزی است که به دلیل محدودیت ها منابع آبی ، تنها 38 هزار هکتار آن زیر کشت می رود و با اجرای طرح های آبیاری های نوین می توان از آب موجود ، بهترین استفاده را برد.
تاجیک گفت: علاوه بر این پروژه ، با حضور وزیر جهاد کشاورزی پروژه 220 هکتاری باغ پسته با هزینه ای بالغ بر 10 میلیارد ریال در شهرستان ورامین افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
مدیر جهاد کشاورزی ورامین تصریح کرد: با افتتاح این باغ ، سطح زیر کشت پسته شهرستان ورامین به 6 هزار هکتار افزایش یافت.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 26 ارديبهشت 1397
  • ساعت 15
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 86