En
تاریخ : شنبه 23 تير 1397
کد 3581
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین ، همزمان با هفته گرامیداشت عفاف و حجاب و به همت دفتر امور بانوان فرمانداری ورامین جلسه گرامیداشت هفته عفاف و حجاب با حضور عباسعلی سعیدیان معاون سیاسی و انتظامی ،شهره عرب شیرازی مسوول امور بانوان فرمانداری،نماینده بانوان ادارات و روستاها  و محلات در سالن اجتماعات فرمانداری ورامین برگزار شد
مشاور فرماندار و مسئول امور بانوان فرمانداری ورامین  در این جلسه گفت : ما در بحث حجاب به صورت منفعلانه عمل کرده ایم در حالی که این بحث نیازمند رفتار فعالانه است و باید برای آن طرح و برنامه ریزی مناسبی صورت گیرد.
شهره عرب شیرازی گفت : در حوزه حجاب ، بیش از هر چیز به فرهنگ سازی و ایجاد زیرساخت مناسب نیاز است ، جوان امروز نیاز به دیده شدن و شنیدن حرف ها و درددل هایش دارد تا بتوان با تشویق و شیوه صحیح او را به سمت حجاب اسلامی سوق داد.
وی افزود : در شرایطی که برای کاهش میزان بدحجابی از نیروهای نظامی و انتظامی کمک میگیریم باید در این مقوله کاملا فرهنگی ، دستگاه های مرتبط فرهنگی وارد شده و به صورت ریشه ای به حل معضلات بپردازند.
مسئول امور بانوان فرمانداری ورامین افزود : دفتر امور بانوان فرمانداری آماده پذیرش طرح های مناسب در بحث عفاف و حجاب می باشد تا باتدوین و اجرا گامی مهم در این زمینه بردارد.
عرب شیرازی گفت : تمامی مردم و مسئولان متولی ترویج عفاف و حجاب در جامعه هستند ولی در این میان نقش برخی ادارات مانند اموزش و پرورش،حوزه های علمیه ،تبلیغات اسلامی و اصناف  مهم تر از سایرین است و باید فعالانه در این حوزه وارد شوند.
وی تأکید کرد: حجاب باید زیبایی را با خود به ارمغان اورد زیرا از آن به عنوان تاج بندگی یاد شده است ، دین اسلام دین نشاط است و خمودگی و افسردگی در آن معنا ندارد.
وی با تأکید بر احیاء دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه گفت : عمل به دو فریضه امر به معروف و نهی ،  نیازمند قواعد خاصی است که باید به آن توجه شود چرا که اسلام دین جاذبه است نه دافعه.
در پایان از تنی چند از بانوان با اهدای لوح  تقدیر شد