En
تاریخ : شنبه 19 آبان 1397
کد 3803

ورامین انبار مدیریت بحران ندارد

معاون امداد و نجات هلال احمر استان تهران نیز در این جلسه گفت: شهرستان ورامین با داشتن بیش از 300 هزار نفر جمعیت از داشتن حتی یک متر مربع انبار به منظور دپوی کالای مورد نیاز در زمان بحران محروم است.
ابراهیم تاجیک نوری در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان ورامین اظهار داشت: شهرستان ورامین از داشتن حتی یک متر مربع انبار جهت دپوی کالاهای مورد نیاز در هنگام بروز حوادث پیش بینی نشده محروم است و این امر می تواند برای جمعیت 300 هزار نفری شهرستان در هنگام بروز بحران ، مشکلات زیادی را به وجود آورد.
وی اظهار داشت : تنها انبار هلال احمر در مجتمع روستای قلعه سین به دلیل پیدا شدن معارض پلمپ است و از آن نمی توان برای دپوی کالا استفاده کرد.
وی تصریح کرد: به دلیل نبود انبار در شهرستان ورامین، هلال احمر به اجبار کلیه انبارهای شهرستان پاکدشت را به صورت صد در صدی تقویت کرده تا در زمان بروز بحران این شهرستان بتواند به مناطق اطراف خدمات ارائه کند.
تاجیک نوری اظهار داشت: بر اساس دستور استاندار تهران ، شهرداری ها و دهیاری ها موظفند تا 10 درصد و هلال احمر 2 درصد از 16 قلم کالای امدادی مورد نیاز در مواقع بحرانی را تأمین کند که به دلیل نبودن انبار در ورامین ، حتی دو درصد هلال احمر نیز تأمین نشده است.
وی از نبودن محل فرود بالگرد در شهرستان ورامین به عنوان دیگر مشکل شهرستان ورامین یاد کرد و از مسئولان این شهرستان خواست تا نقشه GPS مربوط به نقاط فرود بالگردهای امدادی را تهیه و در اختیار استان قرار دهند.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 19 آبان 1397
  • ساعت 01
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 6