En
 آرشیو
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

توجه دولت تدبیر به بهداشت و سلامت، امید را در دل مردم زنده کرده است

توجه دولت تدبیر به بهداشت و سلامت، امید را در دل مردم زنده کرده است فرماندار ورامین گفت : ورامین در بخش بهداشت و درمان با مشکلاتی مواجه است که رفع این نیازها به مساعدت و همراهی مسوولین استانی و کشور نیاز دارد.
دوشنبه 9 تير 1393

قیام پانزده خرداد سال 1342 ورامین

قیام پانزده خرداد سال 1342 ورامین يكي از حوادث تاثيرگذار تاريخ معاصر ايران و انقلاب اسلامي به خصوص، قيام پانزده خرداد 1342 است كه به عنوان مبدا نهضت اسلامي از آن ياد مي شود. حادثه چنين آغاز شد كه بعد از سخنراني امام خميني در 13 خرداد، ماموران رژيم در نيمه شب پانزده خرداد با هجوم به منزل، ايشان را دستگير نمودند. با انتشار خبر دستگيري امام، در تعدادي از شهرهاي ايران از جمله تهران، قم، شيراز، ورامين و...تظاهرات گسترده اي به حمايت از امام و مخالفت با اعمال رژيم پهلوي صورت گرفت. ورامين نيز يكي از آن شهرهايي بود كه از تظاهرات روز 15 خرداد آن به عنوان واقعه اي مهم در تاريخ انقلاب اسلامي ياد مي شود. در اين مقاله تلاش مي شود با تكيه بر اسناد و مدارك موجود و به خصوص تاريخ شفاهي، قيام 15 خرداد ورامين مورد بررسي قرار گيرد.
دوشنبه 9 تير 1393

ظرفیت های صنعتی شهرستان ورامین

ظرفیت های صنعتی شهرستان ورامین با توجه به شرایط اقلیمی ورامین و خاک حاصلخیز و نزدیکی به شهر تهران و وجود معادن شرایط خوبی را برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی بوجود امده است.
دوشنبه 9 تير 1393

طبیعت شهرستان ورامین

طبیعت شهرستان ورامین دشت ورامین دارای آب و هوای گرم و خشک بوده و بدلیل قرار گرفت در دامنه رشته کوه البرز دارای خاک حاصلخیز می باشد.
دوشنبه 9 تير 1393

جغرافیای شهرستان ورامین

جغرافیای شهرستان ورامین دشت ورامين در جنوب‌شرقي تهران واقع شده و داراي بهترين اراضي كشاورزي است.
دوشنبه 9 تير 1393

تاریخچه شهر ورامین

تاریخچه شهر ورامین نام شهر تاریخی ورامین در کتب مختلف به صورت ˈورˈ ،ˈورنهˈ،ˈوارناˈ،ˈوروینˈ، ˈوارمˈ و ورامین ذکر شده ‌است که شکل ورامین نام تثبت شده این شهر از قرن سوم هجری می‌باشد.
دوشنبه 9 تير 1393

پیام تبریک فرماندار ورامین به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان

پیام تبریک فرماندار ورامین به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان محسن خوانساری فرماندار ورامین با ارسال پیام تبریکی به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان ، این ماه را میهمانی بزرگ خدا و سرآغاز بندگی خالص بندگان خالق بی همتا خواند
يکشنبه 8 تير 1393

رییس جمهوری در دیدار با خانواده شهید دکتر بهشتی:شهید بهشتی به حق، سیدالشهداء انقلاب اسلامی و حادثه ۷ تیر بود
رییس جمهوری درآستانه سالروز شهادت آیت‌الله دکتر سیدمحمدحسینی بهشتی و در دیدار با خانواده آن بزرگوار ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدای انقلاب اسلامی،تصریح کرد: شهید بهشتی به حق سیدالشهداء انقلاب اسلامی و حادثه فجیع هفتم تیرماه ۱۳۶۰ بود.

 رییس جمهوری در دیدار با خانواده شهید دکتر بهشتی:شهید بهشتی به حق، سیدالشهداء انقلاب اسلامی و حادثه ۷ تیر بود<br />رییس جمهوری درآستانه سالروز شهادت آیت‌الله دکتر سیدمحمدحسینی بهشتی و در دیدار با خانواده آن بزرگوار ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدای انقلاب اسلامی،تصریح کرد: شهید بهشتی به حق سیدالشهداء انقلاب اسلامی و حادثه فجیع هفتم تیرماه ۱۳۶۰ بود. حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با بیان فرازهایی از سخنان امام خمینی(ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی در مورد این شهید بزرگوار به این عبارت که «بهشتی مظلوم بود و مظلوم زیست»، افزود: به راستی ایشان یار و کنار امام خمینی(ره) بود و خداوند مقام این شهید خدوم و یاران گرانقدر ایشان را که با وی شهید شدند،متعالی گرداند .
شنبه 7 تير 1393

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار خانواده‌های معظم شهیدان هفتم تیر و شهیدان شهر تهران:وفاداری ملت به راه نورانی شهیدان زمینه ساز استمرار شکست توطئه‌های سلطه‌گران

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار خانواده‌های معظم شهیدان هفتم تیر و شهیدان شهر تهران:وفاداری ملت به راه نورانی شهیدان زمینه ساز استمرار شکست توطئه‌های سلطه‌گران حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار خانواده های معظم شهیدان هفتم تیر و جمعی از خانواده های شهیدان و جانبازان شهر تهران، با تأکید بر نیاز جامعه و کشور به درک و پیگیری پیام شهیدان، ادامه وفاداری ملت به راه نورانی و پرطراوت شهیدان را زمینه ساز استمرار شکست توطئه‌های سلطه گران خواندند و با اشاره به حوادث منطقه از جمله عراق افزودند: آنچه در عراق می گذرد، جنگ «تروریسم و دلبستگان به غرب» با «مخالفان تروریسم و طرفداران استقلال ملتها» است.
شنبه 7 تير 1393

بهانه انتقال مترو به زیر زمین ،ورامین را از نعمت مترو محروم میکند

بهانه انتقال مترو به زیر زمین ،ورامین را از نعمت مترو محروم میکند نماینده مردم ورامین ، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی گفت : شهرداری و شورای اسلامی ورامین بدون هیچ منطق و استدلال بر زیرزمینی شدن مترو اصرار می کنند و با این عمل کار نشدنی را مقابل حق مردم قرار داده اند.
شنبه 7 تير 1393