En
تاریخ : شنبه 13 ارديبهشت 1393
کد 10

حرکت معلمان در راستای رسالت پیامبران شکل گرفته است

فرماندار ورامین گفت: داشتن اخلاق نیکو ، تقوای الهی ، راست گویی ، خصوصیات روحانی و کرامت انسانی از مهمترین خصوصیات معلمینی است که کار هدایت انسان را بر عهده دارند .
فرماندار ورامین گفت: داشتن اخلاق نیکو ، تقوای الهی ، راست گویی ، خصوصیات روحانی و کرامت انسانی از مهمترین خصوصیات معلمینی است که کار هدایت انسان را بر عهده دارند .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ فرماندار ورامین در همایش سپاس معلم، گفت : رشد جامعه مدیون ایثار و تلاش معلمین است و باید جایگاه معلمین در جامعه رشد و ارتقاء یابد.

محسن خوانساری در آئین سپاس معلم که در آموزشگان منتصرین شاهد ورامین برگزار شد گفت : خداوند متعال به عنوان نخستین معلم بشریت ، کار هدایت و ارشاد انسان ها را به پیامبران و اوصیاء و انبیاء سپرد بنابراین کار معلمین در راستای هدف رسالت پیامبران الهی در هدایت بشریت تعریف شده است.

وی افزود : تمامی انسان ها حتی کسانی که به مدرسه نرفته اند به نوعی تحت تعلیم معلمین قرار دارند و با هدایت های پیامبران الهی و در رأس آنها نبی مکرم اسلام قرار تحت هدایت قرار می گیرند.

وی تصریح کرد : خداوند در اولین کلام خود به پیامبر اسلام او را به خواند به نام خود امر می کند ، زیرا تمامی خواندنی ها و رفتارها می باید در مسیر خداوند و در جهت کسب اخلاق و تقوای الهی صورت گیرد.

وی بیان داشت : خداوند متعال در کلام خود هدایت را شایسته انسان ها می دارند زیرا این تنها انسان است که شایستگی معلم شدن را که همان رسالت پیامبران است دارد و هیچ موجودی به غیر از او نمی تواند به این درجه و رتبه دست یابد .

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان ورامین گفت : داشتن اخلاق نیکو ، تقوای الهی ، راست گویی ، خصوصیات روحانی و کرامت انسانی از مهمترین خصوصیات معلمینی است که کار هدایت انسان را بر عهده دارند .

خوانساری بیان داشت :معلمان می باید کار خدایی کرده و رفتاری خدایی داشته باشند تا بتوانند در هدایت انسان ها نقش خود را به درستی ایفا کنند .

وی تصریح کرد: این که بعضی ازافراد نسبت به مسائل اجتماعی و فرهنگی جامعه با دید بدبینی نگاه می کنند در اشتباهند زیرا معلمین و محصلین جامعه اسلامی با درک صحیح از شرایط امروز جامعه نسبت به ارتقاء مسائل اجتماعی اهتمام داشته و زمینه رشد و ارتقاء فرهنگ جامعه را میسر می کنند.

فرماندار ورامین بیان داشت:معلم باغبانی است که با رشد و تکامل دانش آموزان ، خود به رشد معنوی دست یافته و جامعه را به رشد و پیشرفت سوق می دهد .

وی تصریح کرد : مسائل مربوط به آموزش و پرورش در قالب کارهای اداری نمی گنجد ، آموزش و پرورش نهادی انسان ساز است که می باید با ارتقاء جایگاه معلمان به اهداف والای آن دست یافت.
  • نوشته شده
  • در شنبه 13 ارديبهشت 1393
  • ساعت 13
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 738