En
تاریخ : دوشنبه 9 تير 1393
کد 110

ظرفیت های صنعتی شهرستان ورامین

با توجه به شرایط اقلیمی ورامین و خاک حاصلخیز و نزدیکی به شهر تهران و وجود معادن شرایط خوبی را برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی بوجود امده است.
صنايع و معادن


ورامين يک شهرستان صنعتی به شمار می آید. كارخانه های صنعتی و كارگاه های توليدی ورامين؛ نقش عمده و موثری را در اقتصاد اين شهرستان ايفا می کنند. انواع كارخانه های مواد غذايی، روغن كشی، قند، ظروف آشپزخانه، مصالح ساختمانی، كارخانه های لوازم خانگی،‌ ريسندگی و بافندگی،‌ دستمال سازی، آجرسازی، كفش و لاستيک سازی، مقوا سازی، پلاستيک و لاستيک و …در اين شهرستان داير است و نقش عمده ای را در فعاليت های اقتصادی منطقه به عهده دارند. در شمال خاوری اين شهرستان، مسير رودخانه جاجرود دارای معدن شن و ماسه است كه به صورت مكانيكی مورد استخراج و بهره برداری قرار می گيرد. هم چنين معادن سولفات دوسود در اين شهرستان فراوان است كه توسط شركت خدمات و توسعه معادن ايران و اداره كل معادن و فلزات استان تهران استخراج و مورد بهره برداری قرار می گيرد. رونق كشاورزی و دام داری و صنايع سبب رونق نسبی بخش بازرگانی در منطقه نيز شده است.


کشاورزی و دام داری


كشاورزی در شهرستان ورامين در دشتی وسيع و حاصل خيز صورت می گيرد و از رونق خوبی برخوردار است. نوع كشت این منطقه آبی است و برای زمین های زیر كشت كه حدود 4% از آن ها را باغ های ميوه تشكيل می دهد از حدود 500 حلقه چاه ژرف و نيمه ژرف و رودخانه جاجرود برای آبیاری استفاده می شود. عمده ترين فرآورده های كشاورزی عبارتند از: گندم، جو، تره بار، ميوه و پنبه. دام داری در منطقه ورامين بیش تر به صورت سنتی بوده و تعدادی گاوداری صنعتی از نژادهای اصيل نيز در اين شهرستان وجود دارد. در طی دهه های اخير پرورش طيور به صورت واحدهای مرغ داری صنعتی در نقاط مختلف شهرستان رشدقابل ملاحظه ای داشته كه درحال حاضر تعداد آن ها حدودا به 500 واحد می رسد.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 9 تير 1393
  • ساعت 12
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 1790
عکسی برای این آلبوم ثبت نشده است.