En
تاریخ : يکشنبه 14 ارديبهشت 1393
کد 12

برای ارتقاء سطح فرهنگ جامعه باید از تمامی ظرفیت های موجود به ویژه روحانیون بهره برد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین ؛ حجت الاسلام نصیر نیک نژاد مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران در دیدار با فرماندار ورامین گفت : تلاش سازمان تبلیغات اسلامی بر حفظ دین مردم معطوف شده است و این امر در سایه توجه به مسائل فرهنگی میسر می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین ؛ حجت الاسلام نصیر نیک نژاد مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران در دیدار با فرماندار ورامین گفت : تلاش سازمان تبلیغات اسلامی بر حفظ دین مردم معطوف شده است و این امر در سایه توجه به مسائل فرهنگی میسر می شود.

وی افزود: یکی از مهمترین رسالت های سازمان تبلیغات اسلامی ،حفظ دین مردم است و این امر در سایه توجه به مسائل فرهنگی و پرهیز از کارهای ظاهری و روبنایی میسر می شود.

وی گفت : سازمان تبلیغات اسلامی در سال های اخیر رویکرد خود را از انجام کارهای روبنایی تغییر داده و تلاش دارد تا با عمق بخشیدن به برنامه های فرهنگی ، زمینه را برای حفظ فرهنگ دینی مردم فراهم کند.

وی بیان داشت : با نگاه بزرگ و باز رئیس جمهور و دولت تدبیر و امید این امیدواری در جامعه ایجاد شده تا با گذر از فعالیت های سطحی ، به سمت کارهای اصلی که همان حفظ دین مردم است حرکت کنیم.

نیک نژاد گفت : متأسفانه در سال های اخیر نگاه غلطی در حوزه فرهنگ و حتی ارائه گزارش های فرهنگی وجود داشته که بیش از آن که به آمار مربوط به فعالیت های فرهنگی اشاره شود ،به ساخت و ساز و فعالیت های عمرانی در حوزه ساخت کتابخانه ، سالن فرهنگی و مسجد اشاره می گردد.

وی تأکید کرد : ساخت مسجد و کتابخانه خوب است ولی اول باید افرادی مسجدی و یا کتابخوان تربیت نمود زیرا مسجد بدون مسجدی نمی تواند در ترویج فرهنگ دینی نقشی ایفا کند و الزاما سالن های فرهنگی نمی توانند به تنهایی فرهنگ جامعه را ارتقاء دهند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران اظهار داشت : مدیران اجرایی می باید نگاه ویژه ای به موضوع فرهنگ جامعه داشته باشند و با تعمیق بخشیدن به برنامه های فرهنگی و فرهنگ سازی مناسب زمینه را برای عملی شدن فرمایش مقام معظم رهبری در مقابله با شبیخون فرهنگی دشمنان را میسر نمایند.

فرماندار ورامین نیز در این دیدار گفت : یکی از مهمترین مسائلی که در حوزه فرهنگی می باید مورد توجه تمامی مسوولین قرار گیرد این است که اگر فرهنگ دولتی شود ، بسیاری از مشکلات این حوزه لاینحل باقی می ماند.

محسن خوانساری گفت : برای ارتقاء سطح فرهنگ جامعه می باید از تمامی ظرفیت های موجود در جامعه و به ویژه روحانیون که همواره در صف اول جبهه فرهنگی جامعه قرار دارند بهره برد.

وی افزود : تلاش مجموعه فرمانداری ورامین ، بهره گیری از تمامی ظرفیت های شهرستان است و در این راستا با برگزاری جلسات مشترک با ائمه جمعه و جماعات سعی کرده ایم نقطه نظرات کارشناسانه آنان را دریافت و حمایت لازم را در جهت اجرای این نظرات صورت دهیم .

وی تصریح کرد : عقبه فرمایشات مقام معظم رهبری در توجه به فرهنگ دینی ، روحانیون می باشند که با ارتباط مناسبی که با مردم دارند می توانند فرهنگ دینی جامعه را ارتقاء دهند.

وی مساجد را پایگاه های فرهنگی جامعه یاد کرد و افزود : تلاش داریم تا با شرکت در نماز جماعت مساجد مختلف شهرستان ، ضمن بررسی مشکلات مردم از نزدیک در ارتقاء سطح فرهنگ دینی مردم گام هایی عملی برداشته و سهم خود را در این زمینه ادا کنیم.

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 14 ارديبهشت 1393
  • ساعت 14
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 699