En
تاریخ : يکشنبه 14 ارديبهشت 1393
کد 13

دفن غیر بهداشتی زباله سلامت افراد و جامعه را به مخاطره می اندازد

فرماندار ورامین گفت:از مسائلی که سلامت شهروندان را به خطر می اندازد ، بحث فاضلاب شهری است که این امر می باید در دستور کار تمامی شهرداران قرار گیرد.
فرماندار ورامین گفت:از مسائلی که سلامت شهروندان را به خطر می اندازد ، بحث فاضلاب شهری است که این امر می باید در دستور کار تمامی شهرداران قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ محسن خوانساری در همایش شهرداران استان تهران که در شهر جواد آباد برگزار شد گفت : افراد در هنگام انتخابات به هر نحو ممکن تلاش دارند رأی مردم را به خود جلب نمایند و سزاوار است وقتی که با رأی مردم به یک مسوولیت گمارده می شوند آنان را فراموش نکرده و مردم را در تمامی امور مورد توجه قرار دهند .

وی افزود : یکی از مهمترین مسائلی که می باید در مجموعه مدیریت شهری مورد توجه قرار گیرد این است که شورای اسلامی باید رعایت شهردار را کرده و شهردار نیز هماهنگی لازم را با مجموعه شهرداری داشته باشد چرا که تمامی مشکلات ناشی از ناهماهنگی میان مسوولین صورت می گیرد.

وی بیان داشت : یکی از مشکلاتی که در زمینه مدیریت شهری می باید مورد توجه مسوولین شهرداری قرار گیرد ، مدیریت پسماند است زیرا دفع غیر بهداشتی زباله بیشترین آسیب را به سلامت جامعه و نیز محیط زیست وارد می کند .

وی گفت : دفن غیر بهداشتی زباله آب های زیرزمینی را آلوده می کند و این امر سلامت افراد و جامعه را به مخاطره می اندازد.

وی تصریح کرد:بازیافت زباله و پسماندها یکی از مهمترین مباحثی است که در صورت توجه به آن می توان ضمن جلوگیری از آلودگی محیط زیست ، به منبع در آمد پایداری نیز دست یافت و این امر با همکاری شهرداری های جنوب شرق استان تهران میسر خواهد شد تا بتوان از ۵۰۰ تن زباله ای که در روز تولید می شود ، بهترین استفاده را برده و راه را برای توسعه ، عمران و آبادانی شهرها هموار ساخت .

وی از نظارت مستمر بر ساخت و سازهای غیر مجاز به عنوان یکی از مهمترین وظایف شوراهای اسلامی و شهرداری ها یاد کرد و افزود : نظارت مستمر بر ساخت و ساز تنها به ساخت و ساز غیر مجاز خلاصه نمی شود بلکه در ساخت و سازهای دارای مجوز نیز این امر باید به نحوی صورت گیرد تا در مسیر اجرای پروژه شاهد کم کاری و یا انحراف از نقشه های طراحی شده به وجود نیاید.

خوانساری بیان داشت : یکی دیگر از مسائلی که سلامت شهروندان را در شهرستان های جنوب شرق استان تهران به خطر می اندازد ، بحث فاضلاب شهری است که این امر می باید در دستور کار تمامی شهرداران قرار گیرد.

فرماندار ورامین بیان داشت : شهرستان ورامین فاقد سیستم فاضلاب است و این امر باعث گردیده تا در برخی از موارد فاضلاب منازل به جوی های جمع آوری آب های سطحی نفوذ نماید که رفع این مشکل نیازمند تلاش مسوولین محلی و استانی است.

وی تأکید کرد : برگزاری جلسات و همایش ها باید رفع مشکلات مردم منجر شود و امیدوارم که حضور شهرداران استان تهران در شهرستان ورامین و شهر جوادآباد ، زمینه رشد و توسعه بیش از پیش شهرستان را فراهم کند.

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 14 ارديبهشت 1393
  • ساعت 18
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 710