En
تاریخ : چهارشنبه 17 ارديبهشت 1393
کد 15

تأثیر گذار ترین امور فرهنگی در هیئات و در پای منبر علما اتفاق می افتد

نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورامین با موضوع بررسی راه کار های تحقق شعار سال، برگزار شد

صبح امروز سی و نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورامین با موضوع بررسی راه کار های تحقق شعار سال، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ورامین؛ محسن خوانساری فرماندار ورامین در این جلسه با اشاره به جایگاه بالای فرهنگ در جامعه گفت: شهرستان ورامین به عنوان یک شهرستان فرهنگی و به عنوان پیشانی انقلاب در کشور مطرح است و در واقع این شهرستان به پشتوانه واقعه ۱۵ خرداد بین هم میهنان مطرح است.

وی افزود: برنامه ریزی های لازم جهت برگزاری هر چه باشکوه تر برنامه های گرامیداشت حماسه ۱۵ خرداد در سالی که به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نام گذاری شده باید پر بار تر و با شکوه تر از سال های قبل اندیشیده شود.

فرماندار ورامین بیان داشت: بحث فرهنگ یک مبحث صرفا دولتی نیست و باید با بهره گیری از عزم ملی با معضلات حوزه فرهنگ مقابله کرد.

وی ادامه داد: فرهنگ تعطیل شدنی نیست اما بودجه های فرهنگی شهرستان بودجه های محدودی است ولی با پیگیری های انجام شده امیدواریم بتوانیم بودجه این حوزه را افزایش دهیم.

محسن خوانساری ادامه داد: شوراهای اسلامی شهر و شهرداری ها علاوه بر وظایف عمرانی وظایف فرهنگی و اجتماعی فراوانی دارند که این امور باید در اولویت کاری شهرداری قرار گیرد.

فرماندار ورامین با اشاره به این که فرهنگ به معنای هوایی است که در آن تنفس می کنیم گفت: مردم از حاکمان و مسؤولین الگو می گیرند به گونه ای که در روایات نقل شده الناس علی دین ملوکهم و به همین دلیل رفتار و منش مسؤولین باید به گونه ای باشد که برای مردم الگو باشد.

وی اظهار داشت: باید از ظرفیت های بالای مساجد و منبرها استفاده کرد و باید به این نکته توجه داشت که به فرمایش مقام عظمای ولایت، بیش ترین تاثیرات فرهنگی در هیئات و در پای منبر علما اتفاق می افتد.

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 17 ارديبهشت 1393
  • ساعت 10
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 579