En
تاریخ : چهارشنبه 17 ارديبهشت 1393
کد 16

شوراها برای مطالبه حقوق مردم از هیچ کاری کوتاهی نکنند

مدیر کل امور روستایی و شوراهای استان تهران گفت: شوراهای اسلامی شهر و روستا باید امین مردم باشند و به گونه ای عمل کنند تا مردم شوراها را از خود بدانند و برای مطالبه حق و حقوق مردم از هیچ کاری کوتاهی نکنند

مدیر کل امور روستایی و شوراهای استان تهران گفت: شوراهای اسلامی شهر و روستا باید امین مردم باشند و به گونه ای عمل کنند تا مردم شوراها را از خود بدانند و برای مطالبه حق و حقوق مردم از هیچ کاری کوتاهی نکنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ اردوخانی مدیر کل امور روستایی و شوراهای استان تهران در همایش شوراها که در محل فرمانداری ورامین برگزار شد اظهار داشت: شوراهای روستایی با ایجاد اماکن تفریحی و ورزشی شرایط زندگی در روستا را مناسبتر کنند و با ایجاد تعاونی های اشتغال مشکل اشتغال را مرتع نمایند.

وی گفت:امام خمینی (ره) فرمودند کار حکومت را باید به خود مردم سپرد و ایشان فرمان تشکیل شوراها را صادر کردند که به حمد الله این فرمایش به ثمر نشست و کارائی شوراها را امروز در تمامی بخشها مشاهده می کنیم.

اردوخانی گفت: متاسفانه مشاهده می شود در برخی شوراها بعضی از افراد احساس می کنند در شورا ماندگارند و هر عملی را که بخواهند می توانند انجام دهند که این دور از شان شورا است.

وی افزود: خوشبختانه در دولت تدبیر و امید آنچه مشاهده می شود نشان از برخورد شدید با مفاسد اقتصادی در بخش های دولت دارد که این هشداری است به برخی افراد تا در امور شوراها دقت عمل بیشتری داشته باشند.

وی گفت: شوراهای اسلامی در شهرها فقط تا انتخاب شهردار وظیفه دارند و بنابر آنچه که در قانون آمده است شورا ها در بخش اجرایی شهرداری ها نمی توانند دخالت کنند و اگر این امر مشاهده بشود خلاف قانون است و با آن برخورد خواهد شد.

وی ضمن توصیه به شوراها در خصوص تعامل با مردم گفت: مردم چشم امید به شورا ها دارند و این وظیفه اعضاء شوراهای روستایی و شهری است که در بین مردم حاضر شوند و درد و دل مردم را بشنوند و فضایی ایجاد کنند که مردم شوراها را امین و معتمد خود بدانند.

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 17 ارديبهشت 1393
  • ساعت 11
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 530