En
تاریخ : يکشنبه 12 مرداد 1393
کد 165

پرچم جمهوری اسلامی ایران نماد حمایت از مظلومان جهان است

نخستین پرچم جمهوری اسلامی ایران به همت بسیج ناحیه روستای محمد آباد در این روستا از توابع بخش جوادآباد شهرستان ورامین به اهتزاز در آمد.
 نخستین پرچم جمهوری اسلامی ایران در روستای محمد آباد عرب ها ، مبدأ قیام خونین 15 خرداد مردم شهرستان ورامین به اهتزاز در آمد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ورامین؛ فرماندار شهرستان ورامین در این مراسم گفت : پرچم هر کشور نماد عزت و اقتدارمردم آن دیار است و در این بین پرچم جمهوری اسلامی ایران به عنوان تنها کشور شیعه جهان ، عزت و اقتدار جهان اسلام را به اهتزاز در آورده است .

محسن خوانساری گفت : پرچم ایران اسلامی نمادی از ارزش های والای اسلامی است و نه تنها برای مردم ایران که برای بسیاری از ملت های آزادیخواه جهان نمادی از آزادی و تلاش برای رهایی از چنگال استکبار جهانی است.

وی تصریح کرد: امروز پرچم ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان نمادی تأثیرگذار در دنیا محسوب می شود و بسیاری از کشورها و مردم مظلوم جهان پشت سر این پرچم مقدس راه خود را به سوی رهایی از بندگی طی می کنند .

وی بیان داشت : در هر جای کشور که پرچم ایران به اهتزاز در می آید غرور ملی افراد و به ویژه جوانان برانگیخته می شود زیرا برای حفظ این پرچم و اقتدار نظام شهیدان بسیاری تقدیم اسلام شده است .

نماینده دولت در شهرستان ورامین با اشاره به جنایات رژیم غاصب اسرائیل در غزه گفت : از زمان آغاز حملات وحشیانه رژیم اشغالگر قدس به نوار غزه بیش از 2 هزار نفر از زنان ، کودکان و مردم بی دفاع این دیار به شهادت رسیده اند و سکوت مجامع بین المللی بر این جنایات دامن می زند.

خوانساری اظهار امیدواری کرد که با ظهور حضرت مهدی (عج) و در دست گرفتن پرچمی که توسط امام راحل به اهتزاز در آمده و در دستان با کفایت مقام معظم رهبری قرار گرفته ، ریشه ظلم و جور در دنیا برچیده شود.

لازم به ذکر است نخستین پرچم جمهوری اسلامی روستاهای شهرستان ورامین با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 200 میلیون ریال به مساحت 144 متر مربع و درارتفاع 50 متری از سطح زمین به اهتزاز در آمده است .
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 12 مرداد 1393
  • ساعت 08
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 666