En
تاریخ : پنجشنبه 16 مرداد 1393
کد 170

گزارش فعالیتها و عملکرد فرمانداری شهرستان ورامین از ابتدای سال 93(قسمت اول)

روابط عمومی فرمانداری شهرستان ورامین؛ گزارش فعالیتها و عملکرد فرماندار شهرستان ورامین از ابتدای سال 93 تا کنون را جهت استحضار شهروندان تهیه شده است. همچنین به دلیل حجم گسترده فعالیتها و گزارشات ، این بولتن خبری در چندین بسته خبری انتشار گردیده است.

 

استقبال گرم مسؤولان شهرستان از کاروان تیم والیبال متین ورامین

بامداد جمعه کاروان تیم متین در میان استقبال مسؤولان شهر ورامین به ایران رسید .


به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ محسن خوانساری فرماندار شهرستان به همراه جمعی از رؤسای ادارات و مدیران تیم متین ساعت ۳:۳۰ بامداد روز جمعه با حضور در فرودگاه امام خمینی (ره) به استقبال کاروان تیم والیبال متین، قهرمان جام باشگاه های آسیا رفتند.

خاطرات نهفته در سینه خانواده های شهدا باید به گوش جوانان برسد


فرماندار ورامین به همراه برخی از مسؤولین شهرستان با حضور در منزل دو خانواده شهید شهر ورامین، از مقام والای شهدا تجلیل به عمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ محسن خوانساری فرماندار شهرستان ورامین در این دیدار گفت: سینه خانواده شهدا مملو گنجینه هایی از واقعیت های دوران هست سال دفاع مقدس است که باید با بهره مندی از فیض حضور آنان در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بهره گرفت.

گزارش تصویری بازدید فرماندار از روستای طغان در بخش جوادآباد


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ورامین؛ محسن خوانساری به همراه معاون و برخی از رؤسای ادرات و نهادهای شهرستان ورامین از روستای طغان در بخش جوادآباد  بازدید به عمل آوردند.

گزارش تصویری این مراسم:


 

نقش زن در تعلیم و تربیت نقشی اساسی و تاثیر گذار است


فرماندار ورامین گفت: حضرت فاطمه (سلام الله علیها) الگوی تمام مردان و زنان جهان است که باید این الگو را به خوبی برای جهانیان معرفی کنیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ورامین؛ محسن خوانساری فرماندار ورامین در جمع طلاب حوزه علمیه خواهران ورامین گفت: نقش زن در تعلیم و تربیت نقشی اساسی و تاثیر گذار است.

مشکلات حوزه بهداشت را باید با عزم راسخ و مدیریت جهادی مرتفع نمود


فرماندار ورامین گفت: یکی از دغدغه های اصلی مسؤولین کشور مربوط به حوزه بهداشت و درمان است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ورامین؛ محسن خوانساری فرماندار ورامین در جلسه شورای بهداشت که در محل فرمانداری ورامین برگزار شد گفت: امروز مسأله بهداشت و درمان یکی از مسائل اصلی کشور است و همه مسؤولین شهرستان باید با عزم راسخ و با مدیریت جهادی به این مهم بپردازند.

مسؤولین به گونه ای عمل کنند تا مردم تحقق شعار سال را احساس نمایند

فرماندار ورامین گفت : رسیدگی به مشکلات مردم باید در اولولیت برنامه ها و کارهای مسؤولین قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ محسن خوانساری فرماندار شهرستان ورامین در راستای خدمت رسانی ، بررسی و رفع مشکلات مردم، با بیست نفر از اهالی شریف شهرستان در محل فرمانداری به‌ صورت چهره به چهره  دیدار کرد.

در این جلسه، مشکلات مراجعین بررسی و دستورات لازم جهت رفع آنها از سوی فرماندار ورامین صادر شد.

بازدید فرماندار از مرکز اصلاح نژاد گوسفندی شهرستان ورامین


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ورامین؛ محسن خوانساری به همراه معاون و رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ورامین از مرکز اصلاح نژاد گوسفندی ورامین  بازدید به عمل آوردند.

 

تولید کنندگان در صف اول اقتصاد مقاومتی قرار دارند


فرماندار ورامین گفت : تولید کنندگان در صف اول اقتصادی مقاومتی قرار دارند و می توانند توسعه اقتصادی کشور را فراهم کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ محسن خوانساری در دیدار با هیات امنای منطقه صنعتی خیرآباد ورامین گفت : یکی از مهمترین بخش های اقتصاد مقاومتی ، توجه به بخش صنعت و تولید کنندگان است زیرا اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری بدون حضور تولید کنندگان امکان پذیر نمی باشد.

اقتصاد مقاومتی به منظور رشد اقتصادی و پیشرفت کشور تبیین شده است


فرماندار ورامین گفت: اقتصاد مقاومتی به منظور رشد اقتصادی و پیشرفت کشور تبیین شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ورامین محسن خوانساری فرماندار ورامین در جلسه مشترک با مدیر کل منابع طبیعی استان تهران که در محل فرمانداری ورامین برگزار شد، گفت: منابع طبیعی ثروتی ملی است که باید برای حفظ این منابع همت ویژه ای صورت گیرد.

تحریم ها ظرفیت خوبی برای تولید بوجود آورده است


فرماندار ورامین گفت: باید شرایطی بوجود بیاید که محصولات معدنی را از معدن تا بازار مصرف، در داخل تولید کنیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ورامین؛ محسن خوانساری فرماندار ورامین طی بازدید از معدن سیلیس مجاور روستای قلعه بلند گفت: باید شرایطی بوجود بیاید که محصولات معدنی را از معدن تا بازار مصرف ، در داخل تولید کنیم و این با همفکری و ارائه طرح های کارشناسی شده امکان پذیر خواهد بود.

گزارش تصویری بازدید فرماندار از معدن سیلیس ورامین

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ورامین؛ محسن خوانساری فرماندار ورامین به همراه بخشدار شهر جوادآباد و رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان ورامین از معدن سیلیس مجاور روستای قلعه بلند بازدید به عمل آوردند.


 

خدمت به مردم، فرصتی مغتنم و وظیفه ای سنگین است


فرماندار ورامین گفت: ورامین پیشانی انقلاب اسلامی است و خدمت به مردم این شهرستان فرصتی مغتنم و وظیفه ای سنگین است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ طی مراسمی ، سرهنگ پاسدار داود اصغری به عنوان فرمانده جدید سپاه ناحیه ورامین معرفی و از زحمات و تلاش های سرهنگ پاسدار مرتضی مومنی فر در طول دوران تصدی این سمت تقدیر به عمل آمد.

دیدار چهره به چهره فرماندار ورامین با شهروندان برگزار شد


به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ محسن خوانساری فرماندار شهرستان ورامین در راستای خدمت رسانی ، بررسی و رفع مشکلات مردم، صبح امروز با پانزده نفر از اهالی شریف شهرستان در محل فرمانداری به‌ صورت چهره به چهره  دیدار کرد.

در این جلسه، مشکلات مراجعین بررسی و دستورات لازم جهت رفع آنها از سوی فرماندار ورامین صادر شد.

تمامی برنامه ها و امور حوزه تولید به صورت کارشناسی و تخصصی انجام شود


فرماندار ورامین گفت: باید تمامی برنامه ها و کارهای امر تولید به صورت کارشناسی و  تخصصی مرتفع شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ محسن خوانساری در جلسه کارگروه اقتصادی که با حضور معاونین فرماندارو برخی از رؤسای ادارات و چند تن از سرمایه گذاران شهرستان ورامین که در محل فرمانداری ورامین تشکیل شده بود گفت: خوشبختانه بدلیل وجود تحریم ها تمامی مسؤولان و تولید کنندگان به این نتیجه رسیده اند که باید به سمت تولید داخلی و استفاده از ظرفیت های داخلی رفت.

 ادارات باید الگوی مصرف بهینه انرژی باشند


 

فرماندار ورامین گفت: مردم از عملکرد اداره برق راضی هستند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ محسن خوانساری ضمن بازدید از اداره برق شهرستان ورامین گفت: با توجه به تغییر وضعیت آب و هوا باید به مردم اطلاع رسانی کنیم که باید شیوه مصرف انرژی را  تغییر بدهیم و با مصرف بهینه و درست انرژی فصل گرما را بدون خاموشی برق بگذرانیم.

گزارش تصویری بازدید فرماندار از اداره برق شهرستان ورامین

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ محسن خوانساری به همراه رئیس اداره بازرسی فرمانداری ورامین از اداره برق شهرستان ورامین بازدید به عمل آوردند.


 

حرکت معلمان در راستای رسالت پیامبران شکل گرفته است

فرماندار ورامین گفت: داشتن اخلاق نیکو ، تقوای الهی ، راست گویی ، خصوصیات روحانی و کرامت انسانی از مهمترین خصوصیات معلمینی است که کار هدایت انسان را بر عهده دارند .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ فرماندار ورامین در همایش سپاس معلم، گفت : رشد جامعه مدیون ایثار و تلاش معلمین است و باید جایگاه معلمین در جامعه رشد و ارتقاء یابد.

وی تصریح کرد : مسائل مربوط به آموزش و پرورش در قالب کارهای اداری نمی گنجد ، آموزش و پرورش نهادی انسان ساز است که می باید با ارتقاء جایگاه معلمان به اهداف والای آن دست یافت.

گزارش تصویری جلسه مشترک با روحانیون و ائمه جمعه و جماعات شهرستان ورامین

گزارش تصویری نشست هم اندیشی و گفتمان مسائل فرهنگی و اجتماعی با ائمه جمعه و جماعات شهرستان ورامین؛


 

پیام تبریک فرماندار ورامین به مناسبت فرارسیدن روز معلم


فرماندار ورامین در پیام تبریکی فرارسیدن روز معلم را به جامعه بزرگ فرهنگیان این شهرستان تبریک گفت.

محسن خوانساری در این پیام تبریک آورده است :

ن ، وَالقَلَم وَ ما یَسطُرون

دوباره با فرارسیدن نیمه اردیبهشت ماه، عطر دل انگیز گلواژه ای از قاموس خلقت مشام جان مشتاقان را نوازش می دهد و بار دیگر ، رواق منظر دیدگان پذیرای کلمه طیبه ای است که روشنایی بخش صورت و سیرت ره یافتگان کوی خردورزی و خردمندی است و آن گلواژه نام زیبای معلّم است .

برای ارتقاء سطح فرهنگ جامعه باید از تمامی ظرفیت های موجود به ویژه روحانیون بهره برد


به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین ؛ حجت الاسلام نصیر نیک نژاد مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران در دیدار با فرماندار ورامین گفت : تلاش سازمان تبلیغات اسلامی بر حفظ دین مردم معطوف شده است و این امر در سایه توجه به مسائل فرهنگی میسر می شود.

دفن غیر بهداشتی زباله سلامت افراد و جامعه را به مخاطره می اندازد


فرماندار ورامین گفت:از مسائلی که سلامت شهروندان را به خطر می اندازد ، بحث فاضلاب شهری است که این امر می باید در دستور کار تمامی شهرداران قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ محسن خوانساری در همایش شهرداران استان تهران که در شهر جواد آباد برگزار شد گفت : افراد در هنگام انتخابات به هر نحو ممکن تلاش دارند رأی مردم را به خود جلب نمایند و سزاوار است وقتی که با رأی مردم به یک مسوولیت گمارده می شوند آنان را فراموش نکرده و مردم را در تمامی امور مورد توجه قرار دهند .

همایش تجلیل از شوراهای اسلامی شهرستان ورامین برگزار شد


همایش تجلیل از شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان ورامین در محل فرمانداری برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ در این مراسم که روز دوشنبه در محل فرمانداری ورامین برگزار شد ، از اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای این شهرستان تجلیل به عمل آمد.

 

تأثیر گذار ترین امور فرهنگی در هیئات و در پای منبر علما اتفاق می افتد


صبح امروز سی و نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورامین با موضوع بررسی راه کار های تحقق شعار سال، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ورامین؛ محسن خوانساری فرماندار ورامین در این جلسه با اشاره به جایگاه بالای فرهنگ در جامعه گفت: شهرستان ورامین به عنوان یک شهرستان فرهنگی و به عنوان پیشانی انقلاب در کشور مطرح است و در واقع این شهرستان به پشتوانه واقعه ۱۵ خرداد بین هم میهنان مطرح است.

شوراها برای مطالبه حقوق مردم از هیچ اقدامی کوتاهی نکنند


مدیر کل امور روستایی و شوراهای استان تهران گفت: شوراهای اسلامی شهر و روستا باید امین مردم باشند و به گونه ای عمل کنند تا مردم شوراها را از خود بدانند و برای مطالبه حق و حقوق مردم از هیچ کاری کوتاهی نکنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ اردوخانی مدیر کل امور روستایی و شوراهای استان تهران در همایش شوراها که در محل فرمانداری ورامین برگزار شد اظهار داشت: شوراهای روستایی با ایجاد اماکن تفریحی و ورزشی شرایط زندگی در روستا را مناسبتر کنند و با ایجاد تعاونی های اشتغال مشکل اشتغال را مرتع نمایند.

حضور مسوولین بین مردم نباید محدود شود بلکه این حضور باید مستمر صورت گیرد


ملاقات عمومی و مردمی فرماندار شهرستان ورامین جهت بررسی مشکلات شهروندان این شهرستان برگزار شد .

فرماندار ورامین گفت : ارتباط نزدیک میان مردم و مسوولان از شاخصه های اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت است که باعث افزایش میزان اعتماد مرم به نظام گردیده است.

محسن خوانساری روز چهارشنبه در جریان برگزاری ملاقات مردمی گفت : کاهش فاصله میان مردم و مسوولین می تواند ضمن افزایش اعتماد آنان به نظام زمینه آشنایی مسوولین با مشکلات مردم را فراهم آورده و به حل مشکلات آنان شتاب بیشتری می دهد.

شورای اسلامی نماد اداره امور توسط خود مردم است


 

 فرماندار ورامین گفت : طبق قانون اساسی مردم باید اداره امور کشور را خود در دست بگیرند.

محسن خوانساری در دیدار با مدیرکل روستایی استانداری تهران گفت : یکی از مهمترین اصول در اداره کشور ، مشارکت داشتن مردم در اداره امور است و این امر در تشکیل شوراهای اسلامی نمود بیشتری را داشته است .

مسوولین نسبت به نظارت مستمر از اصناف اهتمام داشته باشند


معاون سیاسی انتظامی فرمانداری ورامین گفت: نظارت مستمر بر عملکرد صنوف لازمه ایجاد ثبات در بازار مصرف است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ سیدرضا طباطبایی در جلسه ستادتنظیم بازار که در محل فرمانداری ورامین برگزار شد، گفت : رسیدگی به معیشت مردم مهمترین وظیفه مسوولین است و اعضای ستاد تنظیم بازار وظیفه دارند با برگزاری جلسات مستمر و ارائه راه کارهای عملی، به مهمترین دغدغه مردم در تأمین کالاهای مورد نیاز رسیدگی نمایند .

توجه به صادرات غیر نفتی لازمه رشد اقتصادی کشور است


فرماندار ورامین گفت : توجه به صادرات غیر نفتی ، لازمه رشد اقتصادی در کشور است و این مهم می باید از سوی تمامی مسوولین مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ محسن خوانساری در جلسه کارگروه تخصصی امور اقتصادی – تولیدی و توسعه صادرات غیر نفتی شهرستان ورامین که در محل فرمانداری برگزار شد گفت : نامگذاری سال جدید از سوی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نشان از لزوم توجه به حوزه اقتصاد دارد و این امر نیازمند تقویت حوزه های مختلف به خصوص توجه به صادرات غیر نفتی است.

بازدید فرماندارورامین از مرکز پرورش شترمرغ


به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ محسن خوانساری فرماندار ورامین از مرکز پرورش شتر مرغ این شهرستان بازدید کرد.

مرکز پرورش شتر مرغ مهدیس وارنا ورامین با دارا بودن ۲ هزار رأس شتر مرغ پرواری و یکصد رأس شتر مرغ مولد ، یکی از بزرگترین مراکز پرورش شتر مرغ استان تهران می باشد .

این مرکز در زمینی به مساحت ۵۶ هکتار در روستای عزیزآباد از توابع بخش مرکزی شهرستان ورامین قرار داشته و علاوه بر ایجاد فرصت های شغلی مستقیم و غیر مستقیم ، در توسعه بخش اقتصادی منطقه سهم به سزایی دارد.

 

  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 16 مرداد 1393
  • ساعت 14
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 3098