En
تاریخ : يکشنبه 19 مرداد 1393
کد 174

گزارش فعالیتها و عملکرد فرمانداری شهرستان ورامین از ابتدای سال 93(قسمت دوم)

روابط عمومی فرمانداری شهرستان ورامین؛ گزارش فعالیتها و عملکرد فرماندار شهرستان ورامین از ابتدای سال 93 تا کنون را جهت استحضار شهروندان تهیه شده است. همچنین به دلیل حجم گسترده فعالیتها و گزارشات ، این بولتن خبری در چندین بسته خبری انتشار گردیده است.

رسیدگی به وضعیت روستاها اولویت دولت تدبیر و امید استبه گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ محسن خوانساری در دیدار از روستای علی آباد فرسوده از توابع بخش مرکزی ورامین گفت : توسعه متوازن تمامی بخش های کشور به عنوان برنامه راهبردی دولت تدبیر و امید محسوب می شود و مسوولین وظیفه دارند تا با سرکشی مستمر به روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته ، مشکلات این مناطق را رصد کرده و نسبت به رفع موانع توسعه آن اقدام لازم را به عمل آورند.

بازدید فرماندار ورامین از مرکز دامپروری

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ محسن خوانساری فرماندار ورامین از مرکز دامپروری یاقوت سبز این شهرستان بازدید کرد.

مرکز دامپروری یاقوت سبز در زمینی به مساحت ۶ هکتار احداث گردیده که این مرکز با دارا بودن ۵۰۰ رأس دام شیری ، بخش عمده ای از شیر مورد نیاز صنایع تبدیلی شیر را تأمین می کند .

 

شهرستان ورامین قطب مهم کشاورزی استان تهران و کشور است

فرماندار ورامین گفت: شهرستان ورامین  قطب مهم کشاورزی استان تهران و کشور محسوب می شود که می تواند با تولید محصولات زراعی و دامپروری بسیاری از نیازهای استان تهران را تأمین نماید .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ فرماندار ورامین در جلسه مشترک با مدیرکل جهاد کشاورزی استان تهران گفت : شهرستان ورامین با دارا بودن بیش از ۸۰ هزار هکتار اراضی قابل کشت ، قطب مهم کشاورزی استان تهران و کشور محسوب می شود که می تواند با تولید محصولات زراعی و دامپروری بسیاری از نیازهای استان تهران را تأمین نماید .

جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهر باید مهمترین دغدغه مسؤولین باشد


به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ محسن خوانساری در بازدید از روستای قلعه خواجه از توابع بخش جواد آباد ورامین گفت: از مهمترین دغدغه مسؤولین و مدیران شهرستان ورامین باید بحث اشتغال در روستاها باشد و اگر این مهم انجام نشود با مهاجرت به شهرها روبرو می شویم.

فرماندار ورامین در بازدید از مدرسه راهنمایی نوشین بختیاری روستای قلعه خواجه که یکی از بهترین مدارس هوشمند سطح استان تهران است گفت: مدرسه ابتدای فرهنگ سازی در جامعه است و باید فضای مدارس به گونه ای باشد که دانش آموز مدرسه را خانه دوم خود بداند و با ایجاد شرایط آموزشی مناسب در مدارس بتوانیم نیروی های متخصص و متعهد به جامعه تحویل بدهیم.

مقابله با مواد مخدر نیازمند بسیج تمامی امکانات است


 

 معاون سیاسی انتظامی فرمانداری ورامین گفت : آموزش و اطلاع رسانی مهمترین عامل در کاهش ابتلا به اعتیاد است

سیدرضا طباطبایی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ورامین که در محل فرمانداری این شهرستان تشکیل شد گفت : میزان کشفیات مواد مخدر در طول سال گذشته و روزهای ابتدایی سال جاری در شهرستان ورامین نشان از عزم جدی و تلاش و فداکاری نیروی انتظامی در مقابله با این پدیده خانمان سوز است و باید قدردان این ایثار و از خودگذشتگی بود.

مسؤولین موظفند در جهت ایجاد جهش اقتصادی به تولید درونی کشور روی آورند


فرماندار ورامین گفت : رفع مشکل تولید کنندگان به ایجاد فرصت های شغلی پایدار در جامعه منجر می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ محسن خوانساری در جلسه مشترک با صاحبان صنایع مستقر در لکه صنعتی خیرآباد گفت : تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در نامگذاری سال به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی با حرف زدن و شعار دادن میسر نمی شود بلکه باید با عمل نمودن به وظایف قانونی این مهم محقق شود.

 گزار ش تصویری بازدید فرماندار از مجتمع تصفیه آب جنوب شرق استان تهران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ محسن خوانساری فرماندار ورامین ازمجتمع تصفیه فاضلاب جنوب شرق استان تهران  بازدید کرد.

این بازدید در راستای مسائل خشک سالی و مرتفع نمودن مشکل آب کشاورزی ورامین انجام شد. در حال حاضر انتقال پس آب تهران با حجم ۴٫۵ متر کعب در حال انجام است و در فاز دوم به ۹ متر مکعب افزایش پیدا می کند.


 

باید هر چه سریعتر تکلیف پروژه مترو ورامین مشخص شود


با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران ، مشکلات اجرای متروی شهرستان ورامین مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین در این جلسه ای که  با حضور حسن کریمی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران ، فرماندار ، نماینده ، شهردار و اعضای شورای  اسلامی ورامین در شهرداری این شهر برگزار ، موانع اجرا و توسعه متروی شهرستان ورامین مورد بررسی قرار گرفت .

 اعتکاف ، باعث پیوند ناگسستنی بنده با معبود می شود


 فرماندار ورامین گفت : حضور در مراسم معنوی اعتکاف باعث ایجاد پیوندی ناگسستنی میان بنده با معبود و خالق هستی می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ محسن خوانساری در جریان دیدار از معتکفین شهرستان ورامین گفت : همه ساله بسیاری از مردم خداجوی و جوانان ولایی شهرستان ورامین با آغاز ایام البیض خود را از تعلقات مادی جهان رها کرده و با خلوت نمودن با خالق هستی ، معنویت را در خویش ارتقاء می دهند که یقینا از برکات حضور این افراد جامعه نیز منتفع خواهد شد .

 تاکید معاون استاندارتهران به راه اندازی سازمان قطارشهری استان


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گفت: تلاش می کنیم تا با راه اندازی سازمان قطار شهری (مترو) استان تهران ، مشکلات توسعه مترو در شهرستان های استان تهران را در کمترین زمان بر طرف کنیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ حسن کریمی در جلسه بررسی مشکلات اجرای پروژه متروی ورامین در محل شهرداری این شهرستان گفت: از نخستین روزهای فعالیت مسوولین استانداری در دولت یازدهم از کارشناسان امر دعوت به عمل آمد تا اجرای قطار شهری (مترو) در شهرستان های استان تهران بررسی شود و جهت تسهیل بخشیدن به این مهم در نظر داریم تا سازمان قطار شهری استان تهران را تأسیس و راه اندازی کنیم.

 کارگاه آموزشی افزایش جمعیت در فرمانداری ورامین برگزار شد


به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ کارگاه آموزشی یک روزه که در محل فرمانداری ورامین برگزار شد ، مسائل مربوط به شرایط جامعه در مواجهه با اثرات افزایش سن مردم و کاهش میزان جوانی جمعیت مورد بررسی قرار گرفت.

 بخشدار جدید مرکزی شهرستان ورامین معرفی شد


با حکم استاندار تهران ، محمد ارجستانی به عنوان بخشدار جدید مرکزی شهرستان ورامین معرفی شد .

 

همدلی و همراهی مسوولین می تواند به رفع مشکلات مردم ختم شود

فرماندار ورامین گفت: مسوولیت در این نظام الهی به نام هیچ شخصی خورده نشده و نباید به این عناوین و پست ها دلخوش باشیم .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ در مراسم معارفه محمد ارجستانی که در محل فرمانداری ورامین برگزار گردید ، از تلاش ها و زحمات سیدرضا طباطبایی و مجید میرزایی در طول تصدی بخشداری و سرپرستی بخشداری مرکزی ورامین تقدیر به عمل آمد.

 شورای فرهنگ عمومی می باید توسط مردم اداره شود


فرماندار ورامین گفت : شورای فرهنگ عمومی می باید توسط مردم اداره شود تا اثرگذاری خود را در جامعه نشان دهد .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ محسن خوانساری در جلسه شورای فرهنگ عمومی بخش جواد آباد ورامین که در دفتر امام جمعه این شهر برگزار شد گفت : شورای فرهنگ عمومی در راستای ارتقاء سطح فرهنگ جامعه برنامه های جامع و مدونی دارد که این امر در صورتی که با حضور مردم همراه باشد می تواند اثر گذاری بیشتری داشته باشد .

 روستائیان همواره در صف اول دفاع از انقلاب قرار دارند


 فرماندار ورامین گفت : روستائیان همواره در صف اول دفاع از ارزش های انقلاب قرار دارند و توجه به توسعه روستا وظیفه تمامی مسوولین است.

محسن خوانساری در جریان بازدید مسوولین شهرستان ورامین از روستای جعفر آباد اخوان گفت : روستائیان در طول انقلاب اسلامی و نیز دوران استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی با جانفشانی و ایثار از آرمان های انقلاب حراست کردند و امروز وظیفه مسوولین است تا با خدمت رسانی بی منت به آنان قدردان تلاش روستائیان باشند.

 روابط عمومی ها موتور محرکه ادارات و نهادها هستند


 فرماندار ورامین گفت : روابط عمومی موتور محرکه ادارات و نهادها هستند و باید به درستی از قابلیت روابط عمومی استفاده کرد.
محسن خوانساری روز دوشنبه در مجمع عمومی شورای هماهنگی روابط عمومی های شهرستان ورامین گفت : روابط عمومی از قابلیت و توانمندی های فراوانی برخوردار هستند که از تمام ظرفیت آنها استفاده نمی شود زیرا افرادی که در مجموعه ادارات به عنوان مسوولین روابط عمومی خدمت می کنند ، مسوولیت های متعددی را بر عهده دارند.

اعضاء هیأت رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی های شهرستان ورامین معرفی شدند


 

با برگزاری نخستین مجمع روابط عمومی های شهرستان ورامین در دولت یازدهم ، اعضاء هیأت رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی های شهرستان ورامین از سوی اعضا انتخاب و معرفی شدند .
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ در این مراسم که روز دوشنبه در محل فرمانداری ورامین برگزار شد ، فتح الله فرجی روابط عمومی شهرداری ، رضا میرزایی روابط عمومی آموزش و پرورش ، یاسین خسروبیگی روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ، خسرو هداوندخانی روابط عمومی اداره حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و سیده زهرا مشهدی روابط عمومی بهزیستی به عنوان اعضاء هیأت رئیسه روابط عمومی های شهرستان ورامین انتخاب شدند .

همدلی و تعامل مسوولین به رفع مشکلات مردم منجر می شود


فرماندار ورامین گفت : شأن و جایگاه مسوولین در رفع نیازهای مردم تعریف شده و همدلی و تعامل میان آنان به رفع مشکلات مردم منجر خواهد شد .

محسن خوانساری در دیدار با علی صادقی فرماندار قرچک که در محل فرمانداری ورامین برگزار شد گفت : بسیاری از مشکلات مردم به واسطه عدم هماهنگی میان دستگاه ها و مسوولین به وجود می آید که این امر شایسته مردم که ولی نعمتان تمامی مسوولین هستند نیست .

 صنعت فرش در توسعه اقتصاد شهرستان ورامین نقش به سزایی ایفا می کند


فرماندار ورامین گفت : فرش ورامینی هویت فرهنگی مردم این دیار است که با عشق و هنر بافته و فرهنگ مردم این منطقه را به جهانیان معرفی می کند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ محسن خوانساری در حاشیه افتتاح نمایشگاه تخصصی فرش ورامین که در برج آرامگاهی علاء الدوله این شهرستان برپا گردید گفت: هنرمندان هر جامعه ، فرهنگ معنوی مردم آن دیار را در قالب آثار هنری به نمایش گذاشته و آن را به علاقمندان هنر عرضه می کنند .

 

دست یابی به اهداف والای طرح تذکر لسانی نیازمند عزم ملی تمامی مردم و ناهیان از منکر دارد


فرماندار ورامین گفت : اجرای طرح تذکر لسانی آمران به معروف و ناهیان از منکر توطئه فرهنگی دشمنان را خنثی می کند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ محسن خوانساری در دیدار با خواهران بسیجی مجری طرح تذکر لسانی امر به معروف و نهی شهرستان ورامین گفت : دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی که در جریان جنگ سخت با شکست سنگینی از سوی جوانان ایران اسلامی مواجه شده اند تلاش دارند تا با تدارک جبهه جدیدی علیه ایران اسلامی به اهداف شوم خود دست یابند .

 پیرشدن جمعیت نشاط و سرزندگی را از جامعه سلب می کند


فرماندار ورامین گفت : پیرشدن جمیعت ، نشاط و سرزندگی را از جامعه سلب نموده و اداره کشور را با مشکل مواجه خواهد ساخت .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ محسن خوانساری روز در کارگاه آموزشی افزایش جمعیت با موضوع طرح نمای زیبای جوانی که در فرمانداری ورامین برگزار شد گفت : جامعه ای از پویایی و نشاط کامل برخوردار است که ترکیب آن را جوانان فعال تشکیل می دهند که با تلاش های مجدانه خود باعث پیشرفت و توسعه منطقه می شوند.

 مردم این دیار از دیرباز ولایت مداری خود را ثابت کرده اند


فرماندار ورامین گفت : قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲ متعلق به شهر و یا منطقه خاصی نیست بلکه به تمامی ملت ولایت مدار ایران اسلامی تعلق دارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ محسن خوانساری در جلسه مشترک برگزاری همایش ملی ۱۵ خرداد که با حضور فرمانداران شهرستان های پیشوا و پاکدشت در محل فرمانداری ورامین برگزار شد گفت : در قیام خونین کفن پوشان دشت ورامین که آن زمان شامل شهرستان های ورامین ، پیشوا ، پاکدشت و قرچک می شد تمامی مردم حضور داشتند و مردم این دیار در دفاع از حریم ولایت فقیه جان خود را تقدیم اسلام کردند .

 برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام باید باعث افزایش علاقمندی مردم به نظام شود


معاون سیاسی انتظامی فرمانداری ورامین گفت : برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام باید باعث افزایش علاقمندی مردم به نظام شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ سیدرضا طباطبایی در جلسه ستاد برگزاری مراسم ارتحال حضرت امام که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد گفت : برگزاری مراسم معنوی سالگرد ارتحال حضرت امام ، حرکتی فرهنگی در راستای پاسداشت ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی است و باید با شکوه و عظمت خاصی برگزار شود .

 تعالیم آسمانی قرآن تنها نجات بخش بشر از سیاهی و گمراهی است


فرماندار ورامین گفت : تعالیم آسمانی قرآن تنها نجات بخش بشر از سیاهی و گمراهی است و این تعالیم می باید در تمامی ابعاد زندگی فردی و اجتماعی افراد بروز و ظهور پیدا کند.
محسن خوانساری در جلسه دوره ای موسسات قرآنی شهرستان ورامین گفت : انقلاب اسلامی ملت ایران بر اساس آموزه های دینی و با تکیه بر تعالیم روح بخش قرآن کریم در مقابله با ظلم و ستم به پیروزی رسید و این تعالیم امروز نیز می تواند توطئه های دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی در تدارک جبهه فرهنگی علیه ایران را خنثی کند.

ازدواج ، معنویت و اشتغال مهمترین نیازهای جوانان جامعه است


به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛  معاون سیاسی انتظامی فرمانداری ورامین گفت : ازدواج ، معنویت و اشتغال مهمترین نیازهای جوانان امروز جامعه است و مسوولین برای رفع این نیازها می باید اقدامات عملی انجام دهند.

 آزادی خرمشهر نمونه ای بارز از عزم ملی و مدیریت جهادی در ایران اسلامی است


 فرماندار ورامین گفت : آزادی خرمشهر نمونه ای بارز از عزم ملی و مدیریت جهادی در حساس ترین مقطع دوران انقلاب است و باید این امر الگوی امروز جامعه شود.

محسن خوانساری به مناسبت سالروز آزادی خرمشهر روز ملی مقاومت گفت : آزادی خرمشهر درشرایطی اتفاق افتاد که استکبار تمامی توان و نیروی خود را در جهت حمایت از صدام به کار بسته بود تا بتواند با در دست گرفتن این قطعه حیاتی از کشور ، به اهداف شوم خود در ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی دست یابند ولی جوانان ایران اسلامی با تکیه بر باورهای دینی و تابعیت محض از ولایت فقیه تمامی نقشه های آنان را نقش بر آب کردند .

 

آزادی خرمشهر انقلاب اسلامی را در جهان تثبیت کرد


فرماندار ورامین گفت : آزادی خرمشهر توسط رزمندگان اسلام باعث شد تا انقلاب اسلامی در جهان تثبیت شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ محسن خوانساری در مراسم صبحگاه مشترک نیروی انتظامی ویژه شرق استان تهران در فرماندهی انتظامی ورامین برگزار شد گفت : ملت ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره مورد هجمه استکبار جهانی قرار گرفت تا شاید از مسیر انقلاب منحرف شوند ولی استقامت و از خودگذشتگی مردم تمامی هجمه های دشمنان را خنثی کرد.

 

رسیدگی به روستاها و اقشار آسیب پذیر اولویت دولت تدبیر و امید است


 فرماندار ورامین گفت : رسیدگی به روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته اولویت دولت تدبیر وامید است و مسوولین شهرستانی نیز باید در راستای تحقق این برنامه گام های اساسی بردارند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ محسن خوانساری در جریان بازدید از روستای ظهیرآباد از توابع بخش جواد آباد ورامین در جمع روستائیان گفت : روستائیان در جریان انقلاب اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس رشادت و از خودگذشتگی فراوانی را نشان دادند و امروز شایسته بهترین خدمات هستند و نباید در تحقق این هدف کوتاهی صورت پذیرد .

 ۱۰۰ پروژه عمرانی جدید در ورامین در ورامین اجرا می شود


فرماندار ورامین گفت : در سال جدید یکصد پروژه عمرانی جدید در حوزه های مختلف در ورامین اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ محسن خوانساری در جلسه کمیته برنامه ریزی ورامین که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد گفت : سهم شهرستان ورامین از اعتبارات تملک دارایی استان در سال جدید۱۰۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال می باشد که این میزان نسبت به سال گذشته ۲۷ درصد کاهش داشته است .

 گزارش تصویری بازدید فرماندار از روستای ظهیرآباد در بخش جوادآباد


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ورامین؛ محسن خوانساری به همراه معاون و بخشدار جواد آباد و برخی از رؤسای ادرات و نهادهای شهرستان ورامین از روستای ظهیرآباد در بخش مرکزی بازدید به عمل آوردند.

گزارش تصویری این مراسم:

 

 

 

 

 

فتح خرمشهر باعث ایجاى خودباوری در رزمندگان اسلام شدفرماندار ورامین گفت : فتح خرمشهر مهمترین عامل ایجاد خودباوری مضاعف در مردم ایران بود و سبب شد تا اتحادو همدلی میان اقشار مختلف جامعه بیش از پیش نمایان شود .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ محسن خوانساری در مراسم تقدیر از حماسه سازان خرمشهر که در سالن بصیرت آموزش و پرورش شهر جواد آباد برگزار گردید گفت: مردم ایران که در طول دوران مبارزات انقلابی طعم اتحاد و انسجام را چشیده بودند این بار نیز درسایه الطاف خداوند و رهبری های امام راحل ، با اتحاد و همدلی به موفقیتی عظیم نائل آمده و با فتح خرمشهر تمام معادلات نظامی جهان را بر هم زدند .


  • نوشته شده
  • در يکشنبه 19 مرداد 1393
  • ساعت 10
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 1602