En
تاریخ : پنجشنبه 18 ارديبهشت 1393
کد 19

مسوولین نسبت به نظارت مستمر از اصناف اهتمام داشته باشند

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری ورامین گفت: نظارت مستمر بر عملکرد صنوف لازمه ایجاد ثبات در بازار مصرف است

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری ورامین گفت: نظارت مستمر بر عملکرد صنوف لازمه ایجاد ثبات در بازار مصرف است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ سیدرضا طباطبایی در جلسه ستادتنظیم بازار که در محل فرمانداری ورامین برگزار شد، گفت : رسیدگی به معیشت مردم مهمترین وظیفه مسوولین است و اعضای ستاد تنظیم بازار وظیفه دارند با برگزاری جلسات مستمر و ارائه راه کارهای عملی، به مهمترین دغدغه مردم در تأمین کالاهای مورد نیاز رسیدگی نمایند .

وی گفت: یکی از مهمترین مسائلی که در نظارت دقیق و اصولی بر عملکرد صنوف می باید از سوی مسوولین مورد توجه قرار گیرد، هماهنگی و همکاری نزدیک دستگاه های مرتبط از جمله اداره صنعت، معدن و تجارت، مجامع امور صنفی و نیز نیروی انتظامی است تا در سایه همراهی و پرهیز از موازی کاری زمینه ایجاد ثبات و آرامش در بازار مصرف به وجود آید.

وی بیان داشت: اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها یکی از مهمترین اقدامات دولت تدبیر و امید در ایجاد ثبات در اقتصاد کشور است که این امر لازمه عزم ملی تمامی مردم و مدیریت جهادی مسوولین است که اگر این امر با برنامه ریزی مناسب از سوی مسوولین همراه باشد می توان شاهد اقتصادی پویا در کشور بود.

وی تصریح کرد: مسوولین اداره صنعت، معدن و تجارت می باید با پیش بینی لازم در خصوص بازار مصرف و نیاز سنجی مطلوب، مایحتاج عمومی مردم را تأمین و نسبت به ذخیره سازی مناسب و به هنگام این کالاها اقدام کنند.

طباطبایی بیان داشت: خوشبختانه با تدابیر صورت گرفته از سوی مسوولین بحث اجرایی شدن مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها به خصوص در زمینه افزایش قیمت حامل های انرژی به خوبی انجام گردیده و هیچ مشکلی در سطح شهرستان در این خصوص مشاهده نگردیده است .

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری ورامین افزود: مسوولین می باید نیاز مصرف مردم شهرستان را شناسایی نموده و در صورت احساس نیاز ، نسبت به برپا نمودن نمایشگاه های محلی جهت عرضه کالاهای اساسی بین مردم اقدام کنند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ورامین نیز در این جلسه گفت: طرح نظارت مستمر بر واحدهای صنفی شهرستان از سوی بازرسین این اداره و مجامع امور صنفی در تمامی ایام اجرا گردیده و طی آن بیش از ۳ هزار و ۱۰۰ واحد صنفی مورد بازرسی قرار گرفتند.

حسن میرزایی گفت: از این تعداد واحد ۲۳۸ واحد صنفی به دلایل مختلف از جمله کم فروشی، گرانفروشی، عدم درج قیمت و عدم صدور فاکتور متخلف شناخته شده و به اداره تعزیرات حکومتی معرفی شدند.


  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 18 ارديبهشت 1393
  • ساعت 10
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 571