En
تاریخ : پنجشنبه 18 ارديبهشت 1393
کد 20

توجه به صادرات غیر نفتی لازمه رشد اقتصادی کشور است

فرماندار ورامین گفت : توجه به صادرات غیر نفتی ، لازمه رشد اقتصادی در کشور است و این مهم می باید از سوی تمامی مسوولین مورد توجه قرار گیرد

فرماندار ورامین گفت : توجه به صادرات غیر نفتی ، لازمه رشد اقتصادی در کشور است و این مهم می باید از سوی تمامی مسوولین مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ محسن خوانساری در جلسه کارگروه تخصصی امور اقتصادی – تولیدی و توسعه صادرات غیر نفتی شهرستان ورامین که در محل فرمانداری برگزار شد گفت : نامگذاری سال جدید از سوی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نشان از لزوم توجه به حوزه اقتصاد دارد و این امر نیازمند تقویت حوزه های مختلف به خصوص توجه به صادرات غیر نفتی است.

وی گفت : برای دست یابی به اهداف اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری می باید با تمام توان و مدیریت منسجم بخش تولید را تقویت نمود تا به واسطه توجه به صرفه جویی و کاهش هزینه ها، اقتصادی مولد و اشتغال زا به دست آورد .

وی بیان داشت : شهرستان ورامین با دارا بودن زیر ساخت های لازم در بخش کشاورزی و اقتصاد ، قالبیت های فراوانی در توسعه اقتصاد داشته و تولیدات این شهرستان قابلیت صادرات به دیگر کشورها را دارد .

وی افزود : وجود شهرک های صنعتی در شهرستان ورامین ، بستر مناسبی جهت توسعه فعالیت صنایع تولیدی به ویژه در صنعت چرم به وجود آورده که میتوان در سایه حمایت از تولید کنندگان مستقر در این شهرستان ، فعالیت آنان را گسترش داد .

خوانساری گفت : در حال حاضر یکصد واحد تولیدی صنعت چرم در شهرک صنعتی چرمشهر شناسایی شده که از این تعداد ۳۳ واحد با ظرفیت ۶۰ تا ۱۰۰ درصدی فعالیت داشته و و ۴۵ واحد نیز نیمه فعال می باشند.

فرماندار ورامین افزود : علاوه بر این هم اکنون ۱۱ واحد در مرحله دریافت جواز تاسیس و تولید آزمایشی بوده و ۱۱ واحد دیگر تعطیل می باشند .

وی بیان داشت : همچنین ۱۵ واحد چرمی مستقر در این شهرک صنعتی به صورت مستقیم و غیر مستقیم در زمینه صادرات مشغول به فعالیت می باشند.
نماینده دولت در شهرستان ورامین افزود : هم اکنون ۷۰۰ نفر در شهرک صنعتی چرمشهر مشغول به کار می باشند که در صورت حمایت کامل مسوولین از واحدهای مستقر در این شهرستان می توان شاهد افزایش تولید و نیز ایجاد فرصت های شغلی جدید در این منطقه اقتصادی بود .

وی از کمبود نقدینگی ، نوسانات قیمت در بازار ، فرسودگی ماشین آلات خط تولید و واردات بی رویه چرم و مصنوعات چرمی به عنوان مهمترین عوامل تعطیلی برخی از واحدهای تولیدی این شهرستان یاد کرد .

  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 18 ارديبهشت 1393
  • ساعت 10
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 744