En
تاریخ : دوشنبه 22 ارديبهشت 1393
کد 30

مقابله با مواد مخدر نیازمند بسیج تمامی امکانات است

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری ورامین گفت : آموزش و اطلاع رسانی مهمترین عامل در کاهش ابتلا به اعتیاد است

 معاون سیاسی انتظامی فرمانداری ورامین گفت : آموزش و اطلاع رسانی مهمترین عامل در کاهش ابتلا به اعتیاد است

سیدرضا طباطبایی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ورامین که در محل فرمانداری این شهرستان تشکیل شد گفت : میزان کشفیات مواد مخدر در طول سال گذشته و روزهای ابتدایی سال جاری در شهرستان ورامین نشان از عزم جدی و تلاش و فداکاری نیروی انتظامی در مقابله با این پدیده خانمان سوز است و باید قدردان این ایثار و از خودگذشتگی بود.

وی گفت : نیروی انتظامی می باید علاوه بر شناسایی و رصد مستمر مناطق آلوده و اجرای طرح های مقابله و پیشگیری از مواد مخدر ، به بحث آموزش نیز توجه جدی داشته و آن را در دستور کار خود قرار دهد زیرا لازمه مبارزه با مواد مخدر آموزش و پیشگیری است.

وی افزود : یکی از مهمترین پایگاه های فرهنگ سازی در جامعه آموزش و پرورش و مدارس می باشد و باید آموزش های لازم در زمینه پیشگیری از اعتیاد به جوانان و آینده سازان ایران اسلامی و خانواده آنان ارائه شود تا جامعه ای مصون در برابر اعتیاد به وجود آید .

وی تصریح کرد : در صورتی که دانش آموزان را در برابر اعتیاد و ابتلاء به مواد مخدر مصون نگاه داریم ، جامعه نیز از آنان تأثیرگرفته و از اشاعه مواد مخدر جلوگیری به عمل می آید .

طباطبایی از کمپ های مجاز ترک اعتیاد به عنوان عاملی مهم در درمان مبتلایان به اعتیاد یاد کرد و افزود : نظارت مستمر بر فعالیت کمپ های مجاز ترک اعتیاد از سوی دستگاه های ذیربط و جلوگیری از فعالیت کمپ های غیر مجاز عامل مهمی در درمان مبتلایان به اعتیاد است و این نظارت می باید دائم ، کار آمد و به روز باشد .

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری ورامین افزود : باید در صورت نیاز نسبت به افزایش مراکز ترک اعتیاد مجاز در چارچوب ضوابط اقدام شود .

وی تصریح کرد : مسوولین می باید ضمن شناسایی و هدایت معتادین به مراکز درمانی ، آنان را رها نکرده و نسبت به درمان با ثبات آنان اقدام و زمینه را برای ورود آنان به جامعه فراهم نمایند .

وی گفت : مهمترین مشکل معتادان پس از ترک اعتیاد ، ورود آنان به بازار کار است و مسوولین دستگاه های مختلف می باید با برنامه ریزی و جدیت لازم نسبت به ایجاد فرصت های شغلی برای افرادی که مبادرت به ترک اعتیاد نموده اند اقدام کنند .

وی از اعضاء شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خواست تا با هماهنگی ، همدلی و هم افزایی هر چه بیشتر در جهت مقابله با این بلای خانمان سوز امکانات خود را بسیج و در ریشه کنی اعتیاد از جامعه سهم خود را انجام دهند .

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 22 ارديبهشت 1393
  • ساعت 11
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 632