En
تاریخ : سه شنبه 17 بهمن 1396
کد 3420

جلسه شورای اداری شهرستان ورامین در جوادآباد برگزار شد

همزمان با ایام اله دهه مبارک فجر و با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری در بخشداری جوادآباد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین ، فرماندار شهرستان ورامین در این مراسم گفت : دولت یازدهم و دوازدهم طی یکسال گذشته 264 میلیارد تومان در حوزه راه و آب شهرستان ورامین کرده تا بسیاری از مشکلات این شهرستان برطرف شود.
محمدرضا یوسفی روز دوشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان ورامین که با حضور اظهار کرد: شهرستان ورامین با دارا بودن 80 هزار هکتار اراضی قابل کشت برخوردار است و توان تولید انواع محصولات زراعی و باغی را دارد.
وی افزود :جوادآباد ، بزرگترین بخش استان تهران است که مردم تلاش گر آن ، 16 مورد از محصولات کشاورزی از گوشت ، شیر ، محصولات زراعی و باغی را تولید می کنند و اگر موانع تولید از جمله کمبود منابع آبی این منطقه برطرف شود ، این تولیدات افزایش بیشتری خواهد داشت.
یوسفی بیان کرد: دولت برای رفع مشکل کمبود آب دشت ورامین که باعث شده نیمی از اراضی قابل کشت ورامین ، بدون کشت باقی بماند ، 157 میلیارد تومان به منظور اجرای فاز دوم انتقال پساب تصفیه شده جنوب تهران هزینه کرده است که با اجرای این طرح ، 9 متر مکعب در ثانیه آب به دشت ورامین سرازیر می شود.
وی تصریح کرد: یکی از موانع توسعه جوادآباد ورامین، در بن بست قرار گرفتن این بخش است که با احداث بزرگراه قم – گرمسار و آبیک قزوین – چرمشهر ، این مشکل به طور کامل برطرف می شود.
فرماندار ورامین بیان کرد: دولت یازدهم و دوازدهم به منظور رفع مشکلات حمل و نقل جاده ای ، 107 میلیارد تومان برای اجرای دو پروژه مهم پل روگذر امام رضا(ع) و زیرگذر 15 خرداد هزینه کرده است و این امر زمینه اجرای قطار شهری تهران – ورامین را فراهم کرد.
وی افزود : به گفته مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ، از مجموع 800 میلیارد اعتبار این شرکت برای کل کشور ، 107 میلیارد تومان فقط به ورامین اختصاص یافت که این امر نشان از اهتمام دولت برای رفع مشکلات مردم این منطقه از استان تهران دارد.
یوسفی گفت : دولت برای رفع مشکلات اشتغال در مناطق روستایی طرح های متعددی را در دست اجرا دارد که یکی از این طرح ها با عنوان دهکده سفال در ورامین طراحی شده تا با اجرای آن ، روستای احمدآباد وسط ، از توابع بخش مرکزی شهرستان به قطب سفالگری استان تهران تبدیل شود.
وی بیان کرد: شهرستان ورامین با داشتن بیش از یکصد خانواده عشایر و 300 هزار رأس دام سبک ، در تولید محصولات دامی پیشگام استان است
دهکده سفال طراحی شده که در استان نداریم بهترین خاک را احمدآباد دارد که می تواند قطب تولید در استان تهران باشد
شهرک ملاآقایی که 8 روستا از این ناحیه صنعتی برخوردار میشوند 850 نفر اشتغال ایجاد م یشود واحدها تحلیل شده است و بحث سرمایه در گردش نیاز دارند
مجتمع دامپروری رازق آباد برای عشایر که نزدیک به 250 نفر از فرزندان عشایر مشغول میشوند و تا 600 نفر غیر مستقیم 1000 تن کوشت قرمز تولید می شود و میلیاردها تومان برای رزیر ساز ی آن هزینه شده است
تا اقتصاد روستایی نچرخد کارهایی که انجام دادیم زیاد اثر گذار نیست 300 هزار تن صیفی جات تولید می کنیم اقتصاد مقاومتی یعنی ارزش افزوده ایجاد کنیم و می توان این محصولات را فراوری کرده و آن ها را به موادی که ارزش افزوده دارد تبدیل شود
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 17 بهمن 1396
  • ساعت 10
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 148