En
تاریخ : سه شنبه 15 اسفند 1396
کد 3465

جلسه شورای اداری شهرستان ورامین برگزار شد

با حضور فرماندار شهرستان ورامین ، جلسه شورای اداری و کمیته برنامه ریزی شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ورامین ، در این جلسه که با حضور محمدرضایوسفی فرماندار ، معاونین و مسئولان ادارات برگزار شد ، خدمت رسانی به مردم مورد تأکید قرار گرفت.
فرماندار شهرستان ورامین در این مراسم گفت : با وجود آن که حفاظت از محیط زیست و نگهداری از منابع طبیعی از ارزش و اهمیت ویژه ای برخوردار است ولی تا کنون نسبت به این امر اهتمام لازم را نداشته و در زمینه کاشت درخت ضعیف عمل کرده ایم.
وی افزود : امروز شاهدیم که کشورهای اروپایی که از منابع طبیعی نظیر جنگل های انبوه برخوردارند ولی درختکاری و توسعه و حفاظت از محیط زیست را در اولویت برنامه های خود قرار داده اند.
وی تأکید کرد: قرار نیست که توسعه و اجرای پروژه های مختلف عمرانی ، خدماتی و تولیدی به تخریب محیط زیست منجر شود چرا که توسعه پایدار در گرو حفاظت از محیط زیست است.
یوسفی گفت : طبق قانون اساسی ، به مخاطره انداختن محیط زیست جرم محسوب می شود ، تمامی دستگاه ها لازم است تا با شناسایی محل مناسب برای کاشت درخت ، به توسعه فضای سبز اهتمام داشته و با هر گونه اقدامی که به تخریب محیط زیست منجر شود برخورد جدی کنند.
وی بیان کرد: با وجود آن که استان تهران یک درصد از وسعت و 18 درصد از جمعیت کشور را در خود جای داده ولی دو سوم صنعت کشور در این استان واقع شده است که این امر ، نوعی جنگیدن با طبیعت است و می تواند خسارات جبران ناپذیری را به آن وارد کند.
وی با اشاره به این که توسعه از مسیر حفاظت از محیط زیست عبور میکند اظهار کرد: محیط زیست کالایی لوکس و گرانبهاست که نباید با رفتار اشتباه خود ، آن را به چالش بکشیم.
فرماندار ورامین با اشاره به در پیش بودن روزهای پایانی سال از مسئولان ادارات خواست تا با حذف بروکراسی های بی مورد اداری ، نسبت به رفع مشکلات مردم اقدام کنند.
یوسفی اظهار کرد: هیچ رسالتی بالاتر از رسیدگی به کار مردم و به ویژه محرومین نیست ، مسئولان موظفند تا از مسئولیت خود در جهت خدمت رسانی به صاحبان اصلی انقلاب استفاده کنند.
وی گفت : جلسات اداری تنها برای دور اندیشی اقدامات پیش رو نیست بلکه باید به محلی برای ارائه طرح و ایده های ناب برای خدمت رسانی مطلوب تر به مردم تبدیل شود.
فرماندار ورامین از ادارات و نهادهای شهرستان به ویژه ادارات خدمات رسان خواست تا در انجام عملیات عمرانی و خدماتی هماهنگی بیشتری با هم داشته باشند تا حقوق مردم در این اقدامات تضییع نشده و بیت المال هدر نرود.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 15 اسفند 1396
  • ساعت 14
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 121