En
تاریخ : دوشنبه 21 اسفند 1396
کد 3472

معلولان ورامین جاده روستای هدف گردشگری خاوه را پاکسازی کردند

رئیس دفتر میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ورامین از پاکسازی جاده معروف درختی روستای هدف گردشگری خاوه توسط معلولان این شهرستان خبر داد.
فاطمه خانی قلعه گفت: طرح پاکسازی معابر روستای هدف گردشگری خاوه از توابع بخش جوادآباد ورامین با حضور فرماندار ، مسئول امور بانوان و جمعی از دوستداران محیط زیست و معلولان شهرستان ورامین با هدف آماده سازی این روستای تاریخی برای پذیرایی از مسافران نوروزی انجام شد.
وی افزود : در این طرح بیش از 40 نفر از معلولان شهرستان با همراهی خانواده در جاده معروف درختی روستای خاوه حضور پیدا کرده و جوی ها و معابر اصلی این روستا را از زباله و پلاستیک پاکسازی کردند.
خانی اظهار کرد: روستای خاوه ، یکی از مناطق گردشگری شهرستان ورامین است که با داشتن آثاری همچون امامزاده علی ، بی بی زبیده ، نقاره خانه ، دو حمام قدیمی ، آب انبار ، قلعه و تپه باستانی ، آسیاب آبی ، حسینیه احمدی ها ، خانه احمدی ها ، خیابان درختی و مدرسه تاریخی همواره مورد توجه گردشگران نوروزی قرار می گیرد.
وی تصریح کرد: تلاش می شود تا با همکاری دهیاران ، دوستداران محیط زیست و فعالان اجتماعی عملیات پاکسازی سایر مناطق روستایی نیز طی روزهای پایانی سال انجام شود تا گردشگران نوروزی بتوانند از محیط بکر و طبیعت منحصر به فرد این مناطق استفاده لازم را ببرند.
رئیس دفتر میراث فرهنگی ورامین گفت : شهرستان ورامین بیش از 400 اثر و محوطه تاریخی دارد که از این تعداد 80 اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده که اکثر این آثار در مناطق روستایی واقع شده است.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 21 اسفند 1396
  • ساعت 13
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 118