En
تاریخ : شنبه 18 فروردين 1397
کد 3490

رئیس جدید اداره اوقاف و امور خیریه ورامین معرفی شد

با حضور مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران و فرماندار و مسئولان شهرستان ورامین ، رئیس جدید اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان معرفی شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین ، در این مراسم که در محل اداره اوقاف شهرستان ورامین برگزار شد ، حجت الاسلام سیدمهدی گنجیانی به عنوان رئیس جدید این اداره معرفی و از تلاش های حجت الاسلام سیدی رئیس سابق این اداره تقدیر به عمل آمد.
فرماندار ورامین در این مراسم گفت : باید بقاع متبرکه و امامزادگان را آباد کنیم و از این مراکز به عنوان محل توریستی و گردشگری استفاده کنیم و از پتانسیل‌های این محل برای درآمدزایی و اشتغال‌زایی بهره ببریم.
محمدرضا یوسفی افزود : در امور خیریه اداره اوقاف باید عملیاتی و بسیجی‌وار فعالیت کرد، زیرا این بخش اداره اوقاف و امور خیریه کم‌رنگ است.
فرماندار ورامین تصریح کرد: اداره اوقاف و امور خیریه می‌توانند سازمان‌های مردم‌نهاد را زیر پوشش قرار دهد و بر خیریه‌ها سطح شهرستان ورامین هم نظارت کند، بعضی از مؤسسات خیریه‌ از کنار ایتام و خانواده‌های بی‌سرپرست برای خود مرکز درآمدزایی باز کردند و از این افراد سوءاستفاده می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: در جاهایی هم دیده می‌شود که سرمایه‌داران اقدام به احداث صندوق‌های خیریه کردند و در قبال آن به دنبال امتیاز گرفتن از دولت هستند، آیا این اقدام فعالیت خیریه است که این افراد انجام می‌دهند؟
یوسفی گفت: در دل‌کندن از مال و اموال جرأت می‌خواهد و کسانی که این اقدام را انجام و وقف را انجام می‌دهند و از افراد نیک و بندگان مؤمن خدا هستند و از اینگونه افراد در شهرستان ورامین زیاد داریم این افراد را باید ساماندهی کنیم.
وی اظهار کرد: در امور خیریه باید فعال باشیم و افراد نیازمند را در این امر یاری کنیم، این امر نیاز به نظارت و ساماندهی دارد و اداره اوقاف و امور خیریه باید نظارت و ساماندهی بر خیریه‌ها را بر عهده بگیرد.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 18 فروردين 1397
  • ساعت 08
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 119