En
تاریخ : چهارشنبه 13 تير 1397
کد 3566

همایش آموزشی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در ورامین برگزار شد

همزمان با دوازدهم تیر، سالروز فرمان رهبر معظم انقلاب در مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، همایش آموزشی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در ورامین برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین ، در این همایش که با حضور عباسعلی سعیدیان معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری ورامین ،پور احمد نژاد دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران ، اعضای اتاق اصناف و دیگر مسولین شهرستان به میزبانی اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان ورامین برگزار شد ، بر لزوم مقابله جدی با قاچاق کالا تأکید شد.
معاون سیاسی انتظامی فرمانداری ورامین با بیان این که تحریم های اقتصادی آمریکا روحیه مردم ایران را در هم نمی شکند گفت : مردم ایران اسلامی تحریم های اقتصادی را به فرصتی برای خودباوری بیشتر تبدیل می کنند.
به گزارش ایرنا ، عباسعلی سعیدیان روز سه شنبه در کارگاه آموزشی مبارزه با قاچاق کالا که در سالن همایش های اداره صنعت ، معدن و تجارت ورامین برگزار شد اظهار داشت : ایران اسلامی در مواجهه با تحریم های ناجوانمردانه ای قرار دارد که در آن دشمنان قسم خورده نظام تلاش دارند با به سختی انداختن مردم ، مقاومت آنان را در هم شکنند غافل از این که این فشاره ، فقط روحیه افراد سطحی نگر را ضعیف می کند.
وی گفت : ایران اسلامی در حالی تحت فشارهای اقتصادی آمریکا قرار دارد که در مسأله برجام ، ایران به تمام تعهدات خود عمل کرد هر چند که سران آمریکا خود به این موضوع اعتراف دارند که شرایط تحریم ایران ، برای آنان نیز شکننده شده است.
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز ورامین افزود : مانورهای تبلیغاتی و تهدیدهای اقتصادی آمریکا در حالی شکل می گیرد که بسیاری از کشورهای اروپایی و شرکای آمریکا دیگر علاقه ای به پذیرش،مواضع آمریکا ندارند و شاهد این امر را می توان در دعوت کشورهای اروپایی نظیر اتریش از ریاست جمهوری ایران اسلامی برای افزایش تعاملات اجتماعی ، اقتصادی و سیاسی مشاهده کرد.
وی با بیان این که ملت ایران از نخستین روزهای پیروزی انقلاب همواره با تحریم های استکبار مواجه بوده اند افزود : مردم ایران هیچ گاه تحریم های ناجوانمردانه دوران دفاع مقدس که در آن از کمترین امکانات محروم شدند را فراموش نمی کنند ، دورانی که با ایستادگی و مقاومت به پیروزی ایران اسلامی منجر شد.
معاون فرماندار ورامین تأکید کرد: بزرگترین ثروت جمهوری اسلامی ، مردم یاست که تا آخرین قطره خون پای نظام و انقلاب ایستاده اند.
وی با اشاره به اعلام اسامی شرکت هایی که از با استفاده از ارز دولتی ، کالاهای غیر مرتبط وارد کشور کرده اند افزود : کاسبان تحریم ، همواره از شرایط نامناسب بازار برای منافع شخصی خود بهره برده اند ولی این بار با مردمی آگاه مواجه اند که با نه گفتن به کالای قاچاق و حمایت از کالای ایرانی ، تحریم را به فرصتی برای شکوفایی تبدیل می کنند.
سعیدیان گفت : امروز همه وظیفه دارند تا از تولید داخلی حمایت کرده و بار دیگر آن را احیا کنند و این مهم جز با مقابله با کالای قاچاق ، رفع موانع تولید و اهتمام جدی تمامی مردم و مسئولان در استفاده از کالای ساخت داخل میسر نمی شود.
وی ازتمامی مسئولان خواست تا در برنامه های اقتصادی خود ، تدابیر خردمندانه رهبر معظم انقلاب و درایت رئیس جمهور را در مقابله با جنگ روانی اقتصادی دشمن مد نظر قرار دارد و با مقابله جدی با قاچاق کالا ، تحریم های دشمنان را بی اثر کنند.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 13 تير 1397
  • ساعت 10
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 28
  • روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • ویرایش شده
  • در ***
  • ساعت --
  • توسط
نظرات شما
captcha refresh