En
تاریخ : يکشنبه 6 آبان 1397
کد 3787

سرپرست فرمانداری ورامین با اهالی روستای قلعه خواجه دیدار و گفتگو کرد

حسین کاغذلو سرپرست فرمانداری ورامین با حضور در روستای قلعه خواجه از توابع بخش جوادآباد ، با روستائیان دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین ، حسین کاغذلو در دیدار با اهالی روستای قلعه خواجه از توابع بخش جوادآباد ورامین گفت : دولت  تدبیر و امید از ابتدای آغاز فعالیت دوره یازدهم ، توجه ویژه ای به مناطق روستایی داشته و نتیجه آن را می توان در تغییرات اساسی صورت گرفته در این مناطق مشاهده کرد.
وی افزود : اقتصاد شهرستان ورامین بر پایه کشاورزی استوار است و روستائیان به عنوان تولید کنندگان مواد غذایی مردم ، پیشگام در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و تکیه بر توان داخلی هستند.
وی تأکید کرد: جلوگیری از مهاجرت روستائیان به مناطق شهری در اصل کمک به اقتصاد منطقه و زنده نگاه داشتن چرخه تولیدات کشاورزی است که یقینا با افزایش امکانات و زیرساخت ها ، بخش مهمی از این هدف محقق می شود.
کاغذلو افزود : دولت با هدف توسعه فعالیت های اقتصادی و ایجاد فرصت های شغلی پایدار در مناطق روستایی ، اجرای طرح های ویژه ای را در دست اقدام دارد که مهمترین این طرح ها را می توان در اعطاء تسهیلات ویژه بانکی به اجرای طرح های اقتصادی در مناطق روستایی اشاره کرد.
وی همچنین از اعطای تسهیلات ویژه برای نوسازی بافت فرسوده از سوی دولت به خانه های روستایی خبر داد و از روستائیان خواست تا به منظور استحکام بخشیدن به منازل خود ، از این تسهیلات استفاده کنند.
سرپرست فرمانداری ورامین کمبود آب را چالش مهم کشاورزی منطقه دانست و افزود : دولت به منظور اجرای طرح های آبیاری نوین ، تسهیلات ویژه و بلاعوضی را در اختیار کشاورزان قرار می دهد که در صورت تجمیع شدن اراضی کشاورزی ، این تسهیلات از میزان بیشتری برخوردار می شود.
در این جلسه ساماندهی گلزار شهدای روستا ، بهبود و ساماندهی حق آبه کشاورزی ، جابجایی وتعویض تیرهای چوبی و فرسوده برق ، افزایش بافت روستایی و اختصاص تسهیلات ویژه مقاوم  سازی به روستائیان به تصویب رسید.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 6 آبان 1397
  • ساعت 01
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 23