En
تاریخ : چهارشنبه 9 آبان 1397
کد 3789

ورامین صاحب بندر خشک می شود

سرپرست فرمانداری ورامین از احداث نخستین بندر خشک در این شهرستان خبر داد.


به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین ، حسین کاغذلو  در جریان بازدید از روند اجرای طرح بندر خشک در بخش جوادآباد از توابع شهرستان ورامین گفت: شهرستان ورامین به دلیل واقع شدن در مجاورت راه آهن سراسری تهران – مشهد ، محور قم گرمسار و محور ترانزیتی امام رضا(ع) و برخورداری از اراضی وسیع کشاورزی و واحدهای تولیدی فعال، از موقعیت مناسبی برای سرمایه گذاری برخوردار است.
وی افزود : صادرات بیش از 600 میلیون دلار محصولات کشاورزی و صنعتی ورامین در سال گذشته نشان می دهد که این منطقه می تواند علاوه بر تأمین نیازهای داخلی ، در صادارت محصولات غیر نفتی نیز پیشگام باشد که این مهم به تأمین زیرساخت های مناسب نیاز دارد.
وی اظهار داشت: یکی از برنامه های مسئولان شهرستان ورامین، اجرای طرح بندر خشک در مجاورت راه آهن سراسری تهران – مشهد است که این موضوع زمینه توسعه اقتصاد منطقه را فراهم می کند.
کاغذلو تصریح کرد: پایانه ترکیبی یا همان بندر خشک، منطقه ای در کشور است که به عنوان یک مرکز لجستیکی متصل به یک یا چند شیوه حمل و نقل جهت ترکیب، توزیع، تخلیه، بارگیری، نگهداری، بازرسی های منظم مربوط به جابجایی کالا در تجارت بین الملی و انجام تشریفات و کنترل های مرتبط گمرکی، در نظر گرفته می شود.
وی گفت : این مرکز به عنوان منطقه استراتژیک می تواند زمینه صادرات محصولات تولیدی ورامین ، وارادات ، فراوری و صادرات مجدد محصولات به خارج از کشور به منظور افزایش ارزش افزوده و توسعه اقتصادی منطقه را فراهم کند.
سرپرست فرمانداری ورامین اظهار داشت: با راه اندازی این مرکز ، حمل و نقل کالاها آسان و هزینه ها کاهش پیدا می کند و بازارهای هدف بیش از گذشته از محصولات تولیدی شهرستان برخوردار می شوند.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 9 آبان 1397
  • ساعت 10
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 8