En
تاریخ : يکشنبه 2 دي 1397
کد 3881

جلسه کمیسون نظارت بر اصناف ورامین برگزار شد

جلسه کمیسون نظارت بر اصناف شهرستان ورامین با هدف کنترل بازار و جلوگیری از اقدامات غیر قانونی سودجویان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین ، رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان ورامین در این جلسه با تأکید بر این که واحدهای عطاری حق فروش دارو را ندارند اظهار داشت : برخی از واحدهای صنفی عطاری بدون توجه به مجوز فعالیت خود، اقدام به تجویز و یا فروش داروهای تخصصی می کنند که این اقدام خلاف قانون بوده و جرم محسوب می شود.
وی گفت: بر اساس مصوبه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ورامین، با واحدهای عطاری متخلف که اقدام به فروش دارو می کنند برخورد قاطع می شود.
وی افزود: تعدادی از واحدهای عطاری در سطح شهرستان ورامین اقدام به عرضه دارو خارج از شبکه رسمی توزیع می کردند که پس از شناسایی و تایید تخلف توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان به اداره تعزیرات حکومتی معرفی شدند.
میرزایی اظهار داشت: بیش از 40 واحد عطاری دارای مجوز و چندین واحد بدون پروانه در سطح شهرستان ورامین مشغول به فعالیت هستند که این واحدها گاه به عرضه داروهای گیاهی و دست ساز اقدام می کنند.
وی با اشاره به افزایش فعالیت واحدهای آشپزخانه و تهیه غذا در شهرستان ورامین، از اجرای طرح مشترک نظارت و بررسی فعالیت این واحدها با همکاری اتاق اصناف و شبکه بهداشت و درمان خبر داد.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ورامین اظهار داشت: ضوابط قانونی دامپزشکی در خصوص نحوه نگهداری انواع گوشت قرمز و مرغ از طریق اتحادیه مربوط به واحدهای آشپزخانه و تهیه غذای ورامین ابلاغ شده و متصدیان این واحدها، به طور کامل از این موارد قانونی آگاهی دارند، اگر تخلفی در نگهداری این موادغذایی مشاهده شود ، بدون اغماض با مسئولین واحدها برخورد قانونی می شود.
میرزایی تأکید کرد: در برخورد قانونی با متخلفانی که برای سودجویی ، سلامت عمومی مردم را با مخاطره مواجه می کنند کوچکترین اغماض و بخششی صورت نمی گیرد.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 2 دي 1397
  • ساعت 05
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 9