En
تاریخ : دوشنبه 17 دي 1397
کد 3917

جلسه شورای آب شهرستان ورامین تشکیل شد

جلسه شورای آب شهرستان ورامین به ریاست حسین کاغذلو ، فرماندار شهرستان در محل مرکز تحقیقات کشاورزی استان تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین ، در این جلسه که با حضور معان اداری مالی و معاون عمرانی فرمانداری ، بخشداران مرکزی و جوادآباد ، رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی استان تهران و مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان ورامین برگزار شد ، مسائل مربوط به تأمین آب به ویژه در بخش کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت.
فرماندار ورامین در این جلسه با بیان اینکه این شهرستان با دارا بودن بیش از 80 هزار هکتار اراضی زراعی قابل کشت ، قطب مهم کشاورزی استان تهران محسوب می شود افزود: به دلیل محدودیت های منابع آبی، تنها 38 هزار هکتار این اراضی یعنی کمتر از نصف ظرفیت زیر کشت انواع گیاهان زراعی و باغی می رود.
حسین کاغذلو با اشاره به این مطلب که بیش از 80 درصد از اقتصاد شهرستان ورامین بر اساس کشاورزی است افزود: محدودیت های موجود در منابع آبی، لزوم توجه به شیوه های نوین کشاورزی، تغییر روش های کشت ، تغییر در نوع گیاهان زراعی کشت شده و بهره گیری از مدیریت هوشمند مصرف آب را ایجاب می کند.
وی اظهار داشت: استفاده از شیوه های علمی کشاورزی و گذر از شیوه های سنتی علاوه بر این که راندمان محصولات کشاورزی را افزایش می دهد، در مصرف نهاده های کشاورزی و آب آبیاری صرفه جویی شده و آفات و امراض گیاهی را نیز کنترل می کند.
کاغذلو بیان کرد: استقرار مرکز تحقیقات کشاورزی استان تهران در شهرستان ورامین ، ظرفیت مهمی برای توسعه فعالیت های کشاورزی به شمار می رود که نمود آن را باید در ارتقاء کمی و کیفی محصولات تولیدی در شهرستان مشاهده کرد.


 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 17 دي 1397
  • ساعت 08
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 7