En
تاریخ : سه شنبه 18 دي 1397
کد 3919
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین ، در این جلسه که با حضور کتابدار مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران ، معاون عمرانی ، بخشداران مرکزی و جوادآباد و اعضای ستاد برگزار شد ، مسائل مربوط به مدیریت بحران شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.
فرماندار ورامین در این جلسه گفت : شهرستان ورامین به دلیل همجواری با محور اصلی قم – گرمسار ، نقش مهمی را در زمان بروز حوادث ایفا می کند و می تواند به عنوان شهرستان معین ، به سایر مناطق همجوار خدمات خود را ارائه کند.
حسین کاغذلو افزود: در جریان بارش سنگین برف در سال گذشته ، بخشی از محور قم – گرمسار و حسن آباد مسدود شد که امداد رسانی به در راه ماندگان تنها از طریق ورامین امکان پذیر بود که البته این خدمات به بهترین شیوه ارائه شد.
وی اظهار داشت : ورامین در حوزه هلال احمر با مشکلات بسیاری مواجه است که لازم است این مشکلات در جلسات تخصصی احصا و تصمیمات مقتضی برای رفع آن اتخاذ شود.
کاغذلو با تأکید بر لزوم ساخت سوله مدیریت بحران در شهرسان ورامین گفت : طرح استقرار سوله مدیریت بحران در روستاهای زواره و خورین به کارشناسان ارائه شده تا پس از تأئید طرح ، این اماکن تجهیز و استاندارد سازی شود.
وی گفت : تشکیل خانه هلال  کار بزرگ و ارزنده است و روستاهای ورایمن ، ظرفیت ایجاد آن را دارند .
فرماندار ورامین افزود : با توجه به وضعیت اقتصادی  حاکم بر کشور نمی توان برای ساخت این خانه ها هزینه زیادی را صرف کرد و باید از ظرفیت های موجود در روستاها برای ایجاد این خانه ها استفاده کرد.