En
تاریخ : جمعه 19 بهمن 1397
کد 3990

چهارهزار نفر از خدمات کمیته امداد ورامین برخوردار می باشند

رئیس کمیته امداد حضرت امام ورامین گفت : چهارهزار نفر از خدمات کمیته امداد ورامین برخوردار می باشند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین ، سلیمان رنجبر آقایی در جریان اجرای طرح نهضت اطلاع رسانی مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان ورامین در جمع خبرنگاران گفت: کمیته امداد به‌فرمان ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) در سال ۵۷ تشکیل شد و کمیته امداد ورامین داری ۴ هزار جامعه هدف است و تحت پوشش این نهاد قرار دارند.
وی گفت: این نهاد ماهانه مبلغی را به‌صورت مستمری به آمار جامعه هدف پرداخت می‌کند. یارانه کمیته امداد در سال ۹۷، ۲۰ درصد افزایش داشته است و میانگین دریافتی یک خانواده ۵ نفره یک‌میلیون ریال است.
رنجبر افزود: در حوزه ازدواج به دختران و پسران تحت پوشش کمیته امداد در سال ۹۶ تعداد ۲۰۲ فقره جهیزیه واگذار شد و در سال ۹۷ باوجود مشکلات فراوان ۱۰۵ فقره به مبلغ بیش از چهار میلیارد تومان جهیزیه داده شد.
وی افزود: مددجویان خانم بعد از فوت یا طلاق می‌توانند یک نفر از فرزندان پسر را از خدمت معاف کنند و این آمار در ورامین ۲۴ نفر است و از خانواده سربازهای متأهل نیز حمایت می‌شود.
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان ورامین تصریح کرد: در حوزه تعمیرات افراد تحت پوشش کمیته امداد در شهرستان ۲۶۶ مورد در سه سال گذشته بوده است و در حوزه خرید مسکن در سه سال گذشته و تا پایان سال ۴۸ مورد بود و مبلغ این خریدها ۹ میلیارد ریال است و خرید مسکن به افراد بالای ۳ نفر ۳۰ میلیون تومان به‌صورت بلاعوض است.
رنجبر بیان داشت: از سال گذشته صندوق ولایت شروع به کارکرد و در صندوق ولایت شهرستان ورامین ۲۰۵ مورد وام قرض‌الحسنه به مددجویان پرداخت شد و این صندوق تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) است.
وی بیان داشت: کمیته امداد امام خمینی (ره) ورامین در حوزه خدمات شهری با تائید سند مالکیت خانواده‌های تحت پوشش از بخشودگی‌های زیادی برخوردار می‌شوند و در بعضی حوزه‌ها معافیت کامل دریافت می‌کنند .
وی افزود: ۱۹۸۴ نفر در ورامین از خدمات مشاوره‌ای در حوزه‌های مختلف خدمات رایگان دریافت کردند و بیش از ۸۰ درصد این مشاوره‌ها کارساز بود.
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان ورامین اظهار کرد: در  اجرای طرح محسنین خدمات زیادی با کمک خیرین به افراد تحت پوشش  ارائه می‌شد و این کمک‌ها در حوزه‌ای از قبیل تهیه جهیزیه، درمان، فرهنگی و عمرانی است و در طرح محسنین ۷۹۰ نفر و ۳۵۰ فرزند یتیم حمایت می‌شود و این حمایت‌ها با کمک خیرین انجام می‌شود.
وی به اجرای طرح پزشک خانواده اشاره کرد و گفت: در شهرستان ورامین ۵ پزشک خانواده طرف قرارداد با کمیته امداد می‌باشند و افراد جامعه هدف به این افراد مراجعه می‌کنند و در صورت نیاز به پزشک متخصص به بیمارستان‌ها و پزشکان متخصص معرفی می‌شود.
رنجبر  یادآور شد: افراد تحت پوشش جامعه هدف ۳ درصد از هزینه درمان را پرداخت می‌کنند و از مبلغ پرداختی ۵۰ درصد را دریافت می‌کند .
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان ورامین اظهار داشت: در حال حاضر ۳۰۰ نفر از زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بیمه سازمان تأمین اجتماعی قرار دارند و مبلغ یک میلیارد و هشت‌صد و شصت میلیون ریال حق بیمه به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می‌شود.
وی گفت: امسال ۱۹۸ نفرِ دریازده ماه گذشته ۱۱ بار از سبد غذایی، پروتئینی و غیره در کمیته امداد امام خمینی(ره) ره برخوردار شدند.
رنجبر افزود: در سال ۹۷ برای افراد تحت پوشش در حوزه بهداشتی در شهرستان  ۲۵۰ مورد بوده که مبلغی بالغ‌بر  ۱۴۶ میلیون هزینه شده است .
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) ورامین گفت: دختران تحت پوشش کمیته امداد ورامین، رتبه اول دختران کمیته امداد استان تهران را به دست آورده است.
وی تصریح کرد: در حال حاضر ۸۰ دانشجو تحت پوشش کمیته امداد ورامین است که مبلغ ۵۵ میلیون تومان برای هزینه تحصیلی این افراد هزینه می‌شود .
وی تأکید کرد: از برنامه‌های مهم کمیته امداد امام خمینی(ره) خودکفایی خانواده‌های تحت پوشش و کمک به افراد و اقشار کم‌درآمد، حمایت از زنان سرپرست خانوار است.
رنجبر گفت: در مباحث آموزشی کمیته امداد از سال ۹۱ تعداد ۲۶۹۸ مورد در آموزشگاه‌های کمیته امداد آموزش‌دیده و هزینه این افراد توسط کمیته امداد پرداخت‌شده است و ۵۷۴ نفر از این تعداد مشغول به کارشده است.
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) ورامین تأکید کرد: هر کارفرمایی از افراد تحت پوشش کمیته امداد را مشغول به کار کند از دو سال معافیت بیمه‌ای برخوردار می‌شود و هر کارفرمایی خود مشغول به کار شود از یک‌میلیون تومان پاداش برخوردار می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: کمیته امداد آماده همکاری با نهادها و فعالان حوزه مشارکت‌های مردمی است که مشکلات افراد نیازمند را حل کند. در شهرستان ورامین چهار مرکز نیکوکاری احداث‌شده و در حال فعالیت است.
 
  • نوشته شده
  • در جمعه 19 بهمن 1397
  • ساعت 11
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 3