En
تاریخ : يکشنبه 28 ارديبهشت 1393
کد 40

روستائیان همواره در صف اول دفاع از انقلاب قرار دارند

فرماندار ورامین گفت : روستائیان همواره در صف اول دفاع از ارزش های انقلاب قرار دارند و توجه به توسعه روستا وظیفه تمامی مسوولین است.

محسن خوانساری در جریان بازدید مسوولین شهرستان ورامین از روستای جعفر آباد اخوان گفت : روستائیان در طول انقلاب اسلامی و نیز دوران استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی با جانفشانی و ایثار از آرمان های انقلاب حراست کردند و امروز وظیفه مسوولین است تا با خدمت رسانی بی منت به آنان قدردان تلاش روستائیان باشند.

وی افزود : روستا به عنوان مهد رشد و توسعه کشاورزی هر منطقه می تواند سهم قابل توجهی از رشد اقتصاد کشور را به خود اختصاص دهد و یقینا افزایش سطح امکانات و نیز تأمین زیرساخت های لازم برای ساکنین روستا می تواند به پویایی جامعه منجر شود.

وی گفت : در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری ، روستائیان نقش به سزایی ایفا می کنند و می توانند با توسعه فعالیت های کشاورزی و رونق بخشیدن به این بخش ، بسیاری از نیازهای کشور را تأمین نمایند.

وی بیان داشت : علاوه بر این ، فرهنگ دینی و مبتنی بر ارزش های اسلامی حاکم بر فضای روستا نیز می تواند فرهنگ عمومی جامعه را متأثر از خویش کند ، فرهنگی که باعث گردیده در تمامی روستاهای این کشور شهیدانی حضور داشته باشند که با تمام هستی خویش از آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی دفاع کردند .

وی تصریح کرد : امروز به برکت جمهوری اسلامی تمامی زیر ساخت های مربوط به توسعه روستاها فراهم گردیده و باید تلاش کرد ضمن تقویت این بخش به زیر ساخت های فرهنگی از جمله احداث کتابخانه های عمومی و نیز خانه های قرآنی نیز اهتمام ورزید .

خوانساری گفت : مساجد روستائیان همواره مملو از جمعیت جوان ،خداجو و عاشقی است که دلباخته دین و نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشند و باید از این ظرفیت در جهت پیشبرد اهداف نظام و محقق نمودن فرمایشات مقام معظم رهبری در مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان بهره جست.

وی یکی از مهمتری عوامل توسعه روستاها را جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی اعلام کردو افزود : شوراهای اسلامی و دهیاران روستاها می باید در سایه همدلی و همراهی با مردم و در جهت پاسخ دادن به مطالبات به حق روستائیان زمینه حضور بخش خصوصی در توسعه زیرساخت روستاها را فراهم نموده و با جلوگیری از ایجاد موانع از حضور آنان استقبال کنند .

فرماندار ورامین افزود : هر چه قدر میزان زیرساخت های توسعه افزایش یافته و دست یابی روستائیان به امکانات رفاهی سهل و آسان شود ، میزان مهاجرت آنان به سمت شهرها کاسته وزمینه پیشرفت مناطق روستائی و کمتر برخوردار میسر می گردد.

وی تصریح کرد : امروز همدلی و وفاق میان روستائیان و مسوولین الگویی عملی برای مناطق شهری تبدیل شده و می باید با توسعه این فرهنگ در تمامی لایه های جامعه ، زمینه خدمت رسانی به مردم بیش از پیش فراهم شود.

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 28 ارديبهشت 1393
  • ساعت 14
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 731