En
تاریخ : سه شنبه 23 بهمن 1397
کد 4002

جایگزینی 213 کارگر ورامینی به جای اتباع خارجی

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ورامین گفت : 667 تبعه خارجی غیر مجاز در حوزه های تولیدی این شهرستان شناسایی و با 213 نفر از افراد جویای کار ایرانی جایگزین شدند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین، مختار احمدی در جریان اجرای طرح نهضت اطلاع رسانی مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان ورامین در جمع خبرنگاران گفت: استفاده از اتباع خارجی غیرمجاز در واحدهای مختلف جرم است و صاحبان کارخانه هایی که از این افراد استفاده می کنند بر اساس قانون مجازات می شوند.
وی افزود: طی 10 ماهه گذشته با شناسایی اتباع غیرمجاز در کارخانجات ورامین، صاحبان این واحدها بیش از 730 میلیون ریال جریمه نقدی شدند.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ورامین اظهار داشت: بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1395، نرخ بیکاری در شهرستان ورامین 8.5 درصد و تعداد افراد بیکار این شهرستان هفت هزار و 420 نفر اعلام شد.
احمدی تصریح کرد: از مجموع افراد بیکار، یک هزار و 987 نفر به موسسه کاریابی مراجعه کرده اند که 381 نفر در واحدهای مختلف مشغول به کار شده اند.
وی تعداد واحدهای تولیدی شهرستان ورامین را 820 واحد برشمرد و افزود: در حال حاضر 41 هزار کارگر و 11 هزار نفر مستمری بگیر تامین اجتماعی در شهرستان ورامین سکونت دارند.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ورامین تعداد تعاونی های ثبت شده شهرستان را 828 واحد دانست و بیان داشت: از مجموع شرکت های تعاونی ثبت شده، 243 واحد فعال و برای پنج هزار و 410 نفر شغل ایجاد کرده اند.
وی در خصوص وضعیت کارگران کارخانه های شیر وارنا و کارخانه قند ورامین گفت: در حال حاضر کارگران کارخانه وارنا به دلیل تعطیلی این واحد تولیدی، از ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی محل سکونت خود، بیمه بیکاری دریافت می کنند.
احمدی افزود: فعالیت کارخانه قند ورامین به دریافت شکر خام بستگی دارد و اگر این شکر مورد نیاز تامین نشود، کارگران این کارخانه نیز بیکار خواهند شد.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 23 بهمن 1397
  • ساعت 10
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 3