En
تاریخ : سه شنبه 23 بهمن 1397
کد 4011

2 هزار هکتار گلخانه کاشت سبزی و صیفی در استان تهران احداث شده است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: در حال حاضر 2 هزار هکتار گلخانه کاشت سبزی و صیفی در استان تهران احداث شده که این امر باعث بهره وری در مصرف آب به عنوان مهمترین نیاز توسعه کشاورزی شده است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین، کریم ذوالفقاری در حاشیه افتتاح پروژه های عمرانی و کشاورزی شهرستان ورامین در جمع خبرنگاران گفت: استان تهران با داشتن بیش از 2 هزار هکتار گلخانه کاشت سبزی و صیفی وضعیت مناسبی در بهره وری در مصرف آب دارد و سالانه بیش از 600 هزار تن محصول از این گلخانه های برداشت می شود.
وی افزود: میانگین برداشت محصول از هر متر مکعب فضای گلخانه ای در کشور 1.5 کیلوگرم است ولی این میزان در استان تهران 2.5 کیلوگرم به ازاء هر مترمکعب است.
وی گفت:یکی از مهمترین سیاست های وزارت جهاد کشاورزی در استفاده بهینه از منابع کشاورزی ، احداث گلخانه است که با اجرای هر هکتار آن 10 فرصت شغلی مستقیم ایجاد می شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران همچنین به اشتغال افراد در گلخانه ها نیز اشاره کرد و افزود:به ازای هر هکتار 5 تا 15 نفر بصورت مستقیم جذب کار می شوند و با وجود 3 هزار و 158 هکتار گلخانه در استان، برای 10 هزار نفر بصورت مستقیم و 50 هزار نفر بصورت غیرمستقیم کار ایجاد شده است.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 23 بهمن 1397
  • ساعت 21
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 0