En
تاریخ : سه شنبه 23 بهمن 1397
کد 4015

پایانه صادرات موقت فروش محصولات کشاورزی در ورامین احداث می شود

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از ایجاد پایانه موقت فروش محصولات کشاورزی در ورامین خبر داد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین، نعمت الله ترکی درحاشیه افتتاح پروژه های شاخص شهرستان ورامین در جمع خبرنگاران اظهار دات:در بخش سند برنامه ششم توسعه، پیشران های توسعه ای در ورامین تعیین شده که در بازدید و افتتاح پروژه های عمرانی و کشاورزی شهرستان ، وضعیت این پیشران های توسعه ای مورد بررسی قرار گرفت.
وی گفت: شهرستان ورامین از پتانسیل و ظرفیت ویژه ای در توسعه کشاورزی و صنعتی برخوردار است و با تأمین و توسعه زیرساخت های راه و شهرسازی و راه های ریلی و جاده ای، بهترین استفاده از این ظرفیت های صورت می گیرد.
وی تصریح کرد: بر اساس پیشران های توسعه، احداث سه محور کمربندی سوم به ورامین و به سمت رودهن و بومهن، اتصال ریلی شهرستان به تهران و آماده سازی زیرساخت های عمران و آبادانی تا 1400 محقق می شود.
ترکی افزود:مرکز تحقیقات کشاورزی استان تهران که در شهرستان ورامین مستقر است از زمینی 200 هکتاری برخوردار است که قرار است طرح کشاورزی و گلخانه ای که موجب افزایش تولید و ایجاد فرصت های شغلی پایدار می شود در آن اجرا شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از ایجاد پایانه صادراتی ویژه فروش محصولات کشاورزی به شکل موقت برای کشاورزان ورامینی خبر داد و افزود: در سال های گذشته، موزی برای احداث پایانه صادراتی یا فروش محصول کشاورزی به بخش خصوصی واگذار شد که بر اساس اطلاعات به دست آمده ، این بخش قادر به ادامه کار نیست.
وی گفت : با هماهنگی فرماندار ورامین مقرر شد تا زمینی برای عرضه موقت محصولات کشاورزی به شکل مکانیزه غرفه بندی شده و در اختیار کشاورزان قرار گیرد.
ترکی افزود: با راه اندازی این مرکز توسعه کشاورزی در ورامین، از رشد چشمگیری مواجه می شود.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 23 بهمن 1397
  • ساعت 21
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 5