En
تاریخ : سه شنبه 23 بهمن 1397
کد 4015
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین، نعمت الله ترکی درحاشیه افتتاح پروژه های شاخص شهرستان ورامین در جمع خبرنگاران اظهار دات:در بخش سند برنامه ششم توسعه، پیشران های توسعه ای در ورامین تعیین شده که در بازدید و افتتاح پروژه های عمرانی و کشاورزی شهرستان ، وضعیت این پیشران های توسعه ای مورد بررسی قرار گرفت.
وی گفت: شهرستان ورامین از پتانسیل و ظرفیت ویژه ای در توسعه کشاورزی و صنعتی برخوردار است و با تأمین و توسعه زیرساخت های راه و شهرسازی و راه های ریلی و جاده ای، بهترین استفاده از این ظرفیت های صورت می گیرد.
وی تصریح کرد: بر اساس پیشران های توسعه، احداث سه محور کمربندی سوم به ورامین و به سمت رودهن و بومهن، اتصال ریلی شهرستان به تهران و آماده سازی زیرساخت های عمران و آبادانی تا 1400 محقق می شود.
ترکی افزود:مرکز تحقیقات کشاورزی استان تهران که در شهرستان ورامین مستقر است از زمینی 200 هکتاری برخوردار است که قرار است طرح کشاورزی و گلخانه ای که موجب افزایش تولید و ایجاد فرصت های شغلی پایدار می شود در آن اجرا شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از ایجاد پایانه صادراتی ویژه فروش محصولات کشاورزی به شکل موقت برای کشاورزان ورامینی خبر داد و افزود: در سال های گذشته، موزی برای احداث پایانه صادراتی یا فروش محصول کشاورزی به بخش خصوصی واگذار شد که بر اساس اطلاعات به دست آمده ، این بخش قادر به ادامه کار نیست.
وی گفت : با هماهنگی فرماندار ورامین مقرر شد تا زمینی برای عرضه موقت محصولات کشاورزی به شکل مکانیزه غرفه بندی شده و در اختیار کشاورزان قرار گیرد.
ترکی افزود: با راه اندازی این مرکز توسعه کشاورزی در ورامین، از رشد چشمگیری مواجه می شود.