En
تاریخ : سه شنبه 20 فروردين 1398
کد 4137

25 درصد از تخم مرغ کشور در استان تهران تولید می شود

مدیرکل دامپزشکی استان تهران گفت: 25 درصد از تخم مرغ کشور در استان تهران تولید می شود و هر گونه مشکل در تولید این محصول کل کشور را تحت تأثیر قرار می دهد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین، دکتر ولی الله واعظی روز دوشنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با شیوع انفولانزای فوق حاد پرندگان که در محل فرمانداری ورامین برگزار شد اظهار داشت: استان تهران ۲۵ درصد از تولید تخم مرغ کشور را در اختیار دارد و هر نوع اتفاق در تولید و یا عدم تولید مرغداری های استان ، تأثیر مستقیم بر کل کشور دارد.
وی افزود: هر گونه خسارت در تولید مرغداری های استان تهران می تواند خسارات اقتصادی شدیدی را به همراه آورد از این رو پیشگیری از بروز هر گونه مشکل و یا شیوع بیماری می تواند از این خسارت جلوگیری کند.
واعظی با اشاره به خطرات شیوع آنفولانزای فوق حاد در طیور گفت :سال ۹۶، یکی از پر تلفات ترین دوره در شیوع انفولانزای فوق حاد پرندگان بود و باعث شد تا به منظور جلوگیری از همه گیر شدن آن، ۱۴ میلیون قطعه جوجه معدوم شود که این امر نوسانات زیادی را در حوزه قیمت محصولات مرغی و تخم مرغ  به وجود آورد.
وی تصریح کرد: شهرستان ورامین قطب تولید مرغ، تخم مرغ و جوحه اردک در استان تهران است و وضعیت تولید در این شهرستان از اهمیت ویژه ای در بازار برخوردار است.
مدیرکل دامپزشکی استان تهران بیشترین میزان مشکلات حوزه بیماری های طیور به ویژه آنفولانزای فوق حاد پرندگان را مربوط به واحدهای صنفی غیر مجاز دانست.
وی تأکیدکرد: نباید اقتصاد ملی را فدای منفعت طلبی برخی از افراد سودجو کرد چرا که تولید مرغ و تخم مرغ ارتباط مستقیم با سلامت مردم و جامعه دارد.
وی تصریح کرد: در صورت مشاهده کانون شیوع آنفولانزا و معدوم سازی طیور، به خسارت دیدگان غرامت پرداخت می شود.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 20 فروردين 1398
  • ساعت 07
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 6