En
تاریخ : سه شنبه 20 فروردين 1398
کد 4139

3 هزار گردشگر از آثار تاریخی ورامین بازدید کردند

رئیس دفتر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ورامین از بازدید 3 هزار گردشگر از آثار تاریخی شهرستان در ایام تعطیلات نوروز امسال خبر داد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین، ژیلا خدادادی اظهار داشت: شهرستان ورامین یکی از مناطق تاریخی و گردشگری استان تهران است که با دارا بودن بیش از400 اثر و محوطه تاریخی، طبیعت بکر و دست نخورده، روستاهای هدف گردشگری و خانه های بوم گردی متعدد، همواره مورد توجه گردشگران به ویژه مسافران نوروزی بوده است.
وی گفت: ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی ورامین به منظورمعرفی ظرفیت ها و توانمندی های شهرستان در حوزه های مختلف، شرایط مناسب را برای حضور و اقامت گردشگران و بازدید آنان از آثار تاریخی ورامین فراهم کرد و تمامی هتل ها، اماکن اقامتی، خانه های بومگردی و ستاد اسکان آموزش و پرورش را برای پذیرایی از این افراد مهیا کرد.
خدادادی تصریح کرد: در طول ایام تعطیلات نوروز بیش از 3 هزار گردشگر از آثار تاریخی شاخص ورامین از جمله مسجد جامع تاریخی، برج آرامگاهی علاءالدوله، امامزاده یحیی(ع) بازدید کرده و با حضور در روستاهای هدف گردشگری از جمله خاوه، حصار حسن بیک، احمدآباد وسط و حصار گلی از طبیعت بکر و دست نخورده این اماکن استفاده کردند.
وی گفت : در این ایام دو هتل و اقامتگاه های بوم گردی روستاها نیز به طور دائم پذیرای مسافرانی از سایر استان های کشور بودند.
وی اظهار داشت: یکی از برنامه های شاخص شهرستان ورامین در جذب گردشگر، اجرای تورهای رایگان ورامین گردی بود که طی آن گردشگرانی از استان تهران با ثبت نام قبلی، به صورت رایگان به ورامین عزیمت کرده و در یک نیمروز از آثار شاخص تاریخی شهرستان بازدید کردند.
رئیس دفتر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ورامین گفت : در این تور که طی سه مرحله اجرا شد، بیش از 200 نفر از آثار شاخص تاریخی ورامین بازدید کردند.
وی افزود: به دلیل شرایط جوی و بارش های مداوم باران، امکان حضور گردشگران بیشتر در قالب تورهای رایگان ورامین گردی فراهم نشد.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 20 فروردين 1398
  • ساعت 08
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 5