En
تاریخ : سه شنبه 27 فروردين 1398
کد 4156

کمبود کود شیمیایی در دشت ورامین وجود ندارد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین گفت: با توجه به شایعات صورت گرفته در فضای مجازی مبنی بر کمبود کود شیمیایی در دشت ورامین، این موضوع کذب محض است چراکه در دشت ورامین کود شیمیایی مازاد هم داریم.
به گزارش روابط فرمانداری به نقل از خبرگزاری فارس، حسین تاجیک مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین گفت : در سال جاری توزیع کود شیمیایی به‌صورت هدفمند و با برنامه‌ریزی دقیق انجام‌شده و هیچ‌گونه کمبود کود شیمیایی در منطقه نداریم بلکه کود شیمیایی مازاد هم داریم که به شهرستان‌های هم‌جوار به‌صورت امانی داده‌شده است.
وی گفت: در سال گذشته توزیع کود شیمیایی بر اساس مساحت کل زمین‌های کشاورزی بوده ولی امسال توزیع کود شیمیایی در منطقه برحسب زمین‌های زیر کشت انجام‌شده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین تصریح کرد: تعدادی از کشاورزان کود مازاد خود را از جهاد کشاورزی دریافت می‌کردند و در بازار آزاد می‌فروختند که دراین‌بین منفعت عده‌ای به خطر افتاده که این حرکت‌ها به ضرر کشاورزان است.
تاجیک تأکید کرد: در مقابل افراد سودجو و منفعت‌طلب ایستادگی خواهیم کرد و به‌هیچ‌وجه کوتاه نخواهیم آمد چراکه این افراد در برهم ‌زدن وضعیت بازار نقش مهمی را ایفا می‌کنند.
وی ادامه داد: قانون و قانون مداری در دستور کار است و ۹۵ درصد از کشاورزان دشت ورامین کود شیمیایی خود را دریافت کردند و الباقی نیز می‌توانند با مراجعه به جهاد کشاورزی سهمیه کود خود را دریافت کنند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین در پایان خاطرنشان کرد: این افراد در چند روز گذشته با ایجاد فشار در فضای مجازی و رسانه، مراجعه به مسؤولان ارشد شهرستان قصد داشتند به جهاد کشاورزی فشار وارد کند که موفق نبوده و بنده در مقابل هر باند و گروهی که بخواهد علیه کشاورزان فعالیت کند ایستادگی خواهم کرد.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 27 فروردين 1398
  • ساعت 13
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 7