En
تاریخ : پنجشنبه 2 خرداد 1398
کد 4246

جلسه مشترک فرماندار ورامین با مدیرعامل آبفای استان تهران

جلسه مشترک فرماندار ورامین با مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران و فرمانداران جنوب شرق تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین، در این جلسه که در محل شرکت آبفای جنوب شرقی برگزار شد، مسأله احداث شبکه تصفیه فاضلاب و انتقال آب سد ماملو به شهرستان ورامین مورد بررسی قرار گرفت.
فرماندار ورامین در این جلسه گفت: تأمین آب شرب مردم ورامین از محل سد ماملو، یکی از خواسته های مهم مردم این شهرستان است که اجرایی شدن آن در دستور کار مسئولان شرکت آبفا قرار گرفت.
وی افزود: با تلاش مجموعه آب و فاضلاب در تخصیص اعتبارات مورد نیاز و نیز استفاده از ظرفیت های موجود در شهرستان، زمینه اتصال شبکه آب شهرستان ورامین به تصفیه خانه هفتم تهران در سد ماملو فراهم شده است و تا تکمیل مابقی این پروژه ، تا اوخر تیرماه امسال، آب سد ماملو به ورامین می رسد.
وی با اشاره به اجرای طرح فاضلاب شهرستان ورامین گفت: طرح جمع آوری، انتقال و دفع بهداشتی فاضلاب شهری ورامین به منظور حفاظت از محیط زیست به ویژه محیط زیست انسانی، جلوگیری از آلودگی منابع آب زیرزمینی، استفاده از پساب تصفیه شده و ارتقای شاخص سلامت و بهداشت شهروندان در دستور کار قرار گرفته است.
کاغذلو تأمین منابع آبی پایدار به منظور توسعه فعالیت های کشاورزی و صنعتی را چالش پیش روی ورامین اعلام کرد و افزود: این طرح که به منظور بازچرخانی آب و جلوگیری از هدر رفت آن اجرا می شود، نقش مهمی در کاهش استحصال منابع آب زیرزمینی دارد، موضوعی که در سال های اخیر باعث شده تا پدیده فرونشست در دشت ورامین رخ دهد.
وی تصریح کرد: فاز نخست شبکه جمع آوری فاضلاب شهری ورامین به طول 200 کیلومتر است که تاکنون 106 کیلومتر آن توسط شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی تهران اجرا شده است.
فرماندار ورامین افزود: با اجرای طرح شبکه فاضلاب ورامین، در هر شبانه روز 30 هزار متر مکعب فاضلاب تصفیه شده و پساب خروجی آن صرف فعالیت های کشاورزی و صنعت خواهد شد ضمن این که یکصد حلقه چاه از مدار استحصال آب از منابع زیر زمینی خارج می شود.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 2 خرداد 1398
  • ساعت 09
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 19