En
تاریخ : سه شنبه 21 خرداد 1398
کد 4287

بازدید فرماندار ورامین از کارگاه های صنایع دستی

حسین کاغذلو فرماندار شهرستان ورامین به مناسبت روز جهانی صنایع دستی از کارگاه های تولید صنایع دستی شهرستان ورامین بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین، حسین کاغذلو فرماندار ورامین به همراه اردستانی رئیس شورای اسلامی، خدادادی ررئیس دفتر میراث فرهنگی و تاجیک رئیس هلال احمر از واحدهای تولید صنایع دستی شهرستان بازدید کرد.
حسین کاغذلو در جریان این دیدار گفت :تولید صنایع دستی، یکی از ظرفیت های مغفول در حوزه اشتغال و تولید ثروت در جامعه است، ظرفیتی که اگر به درستی از آن استفاده شود موجب رونق اقتصادی در هر منطقه می شود.
وی افزود: شهرستان ورامین با داشتن بیش از یک هزار هنرمند صنایع دستی، یکی از قطب های مهم تولید این محصولات در استان تهران محسوب می شودو تنوع تولید صنایع دستی با توجه به ظرفیت هر منطقه، نشان از نفوذ این هنر در ورامین دارد.
وی گفت : روستای احمدآباد وسط ورامین، در تولید سفال، سرآمد استان تهران است و محصولات تولیدی در این روستا به دلیل جنس خاکی مرغوب، از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است.
کاغذلو افزود: با راه اندازی دهکده سفال شهرستان ورامین در روستای احمدآباد، فعالیت واحدهای فعال در این حوزه ساماندهی شده و تمامی روستائیان در این فعالیت سهیم می شوند ضمن این که مرکزی مهم برای عرضه سفال استان تهران در ورامین راه اندازی می شود.
وی گفت : شهرستان ورامین قطب مهم تولید فرش استان تهران محسوب می شود و نقشه میناخانی ورامین با ثبت جهانی، ظرفیت شهرستان را در تولید فرش بیشترکرده است، محصولی که به بسیاری از کشورهای اروپایی صادر می شود.
فرماندار ورامین افزود: هنرمندان فعال در کارگاه های شیشه گری شهرستان ورامین نیز با تولید محصولات فاخر، این شهرستان را به قطب مهم تولید این محصول تبدیل کرده اند و بسیاری از تولیدات شهرستان به کشورهای حاشیه خلیج فارس و عراق صادر می شود.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 21 خرداد 1398
  • ساعت 09
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 9