En
تاریخ : دوشنبه 27 خرداد 1398
کد 4304

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از کارخانجات صنایع آرد ورامین بازدید کرد

کریم ذوالفقاری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران به همراه حسین کاغذلو فرماندار شهرستان ورامین از کارخانجات صنایع آرد ورامین بازدید کرد

 به گزارش روابط عمومی فزمانداری ورامین ،کریم ذوالفقاری در جریان بازدید از مراکز خرید دولتی جنوب شرق استان تهران گفت: وضعیت مزارع استان تهران در مقایسه با سال های گذشته به دلیل وضعیت مساعد شرایط آب و هوایی، مطلوب است هر چند که به دلیل کشت آبی گندم در استان تهران و تأمین آب از منابع زیرزمینی و آب های سطحی، افزایش میزان بارش تأثیر چندانی در افزایش میزان محصول ندارد.
وی با اشاره به اینکه بیش از ۴۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تهران زیر کشت محصول گندم رفته اظهار داشت: سال گذشته بیش از ۱۶۰ هکتار گندم مازاد بر نیاز کشاورزان و ۴۵ هزار تن گندم بذری در استان تهران خریداری شد و پیش بینی می شود که این میزان از خرید، امسال نیز تکرار شود.
وی اظهار داشت: سال زراعی جاری به دلیل شرایط ویژه آب و هوایی، دیرتر از قبل آغاز شد از این رو، زمان برداشت در استان تهران نیز نسبت به سال گذشته دیرتر آغاز شده به این دلیل شاید این امر تصور شود که استقبال کشاورزان از خرید تضمینی گندم کمتر از سال قبل باشد.
ذوالفقاری گفت: هر چند که ممکن شایعات افزایش مجدد قیمت خرید تضمینی گندم، برخی از کشاورزان را منتظر تعیین تکلیف گذاشته ولی اکثر کشاورزان گندم خود را به مراکز دولتی تحویل می دهند.
وی میزان پاکی گندم امسال از نظر سن زدگی را مناسب اعلام کرد و افزود: در برخی از سال ها، میزان سن زدگی گندم تا ۲۵ درصد نیز می رسید ولی امسال با تلاش های صورت گرفته و مبارزه مناسب به این آفت، میزان سن زدگی به صفر نزدیک شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران تصریح کرد: سن زدگی باعث چروکیدگی، کم شدن وزن هزار دانه و از بین رفتن ارزش نان آوری گندم می شود.

 

 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 27 خرداد 1398
  • ساعت 09
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 6