En
تاریخ : شنبه 15 تير 1398
کد 4362

مشکلات اقتصادی با فرهنگ سازی مصرف کالای داخلی رفع می شود

فرماندار شهرستان ورامین گفت: رفع مشکلات اقتصادی کشور با فرهنگ سازی مصرف کالاهای داخلی میسر می شود و این امر می تواند علاوه بر توسعه اقتصادی، باعث ایجاد فرصت های شغلی پایدار در جامعه شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین، حسین کاغذلو در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورامین که در شهرک صنعتی سالاریه این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: فرهنگ، پایه و اساس تمامی اقدامات در حوزه های مختلف است، زمانی که حمایت از کالای داخلی و مصرف تولیدات ایرانی به فرهنگ عموم جامعه تبدیل شود، می توان برای کشور، آینده ای روشن متصور شد.
وی افزود: امروز جوان ایرانی به کار و شغل پایدار نیاز دارد و این مهم جز با حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی، تولید کنندگان و صاحبان صنایع میسر نمی شود چرا که این افراد هستند که کار ایجاد کرده و وضعیت موجود  تولید کشور را حفظ  می نمایند.
کاغذلو گفت : مسئولان موظفند تا با حضور در واحدهای صنعتی، از نزدیک با مشکلات آنان آشنا شده و آن دسته از موانعی که در حوزه شهرستان قابل حل است را برطرف کرده و در صورت نیاز، به ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان تهران این مسائل را منتقل کنند.
وی یکی از مشکلات حوزه صنعت شهرستان ورامین به ویژه در حوزه شهرک صنعتی سالاریه را تأمین آب اعلام کرد و افزود: کمبود آب در شهرک صنعتی سالاریه مشکلی هشت ساله بود که با برنامه ریزی و پیگیری جدی، با حفر چاه جدید این مشکل برطرف گردید ولی باید دقت داشت که توسعه  فعالیت های صنعتی در حوزه شهرک صنعتی باید متناسب با زیرساخت های موجود صورت گیرد.
فرماندار ورامین تصریح کرد: برداشت های بی رویه از سفره های آب زیرزمینی باعث شده تا سطح آب چاه ها افت پیدا کند، مشکلی که میزان آبدهی چاه ها را کاهش داده، پدیده فرونشست را به وجود آورده و مشکلاتی را برای حوزه کشاورزی، صنعت و آب شرب مناطق مختلف شهرستان به همراه داشته است.
وی صاحبان صنایع را سربازان خط مقدم مقابله با تهاجم اقتصادی استکبار جهانی اعلام کرد و افزود: قطعا تحول در حوزه صنعت و اقتصاد کشور و نیز ایجاد فرصت های شغلی پایدار، بر عهده صاحبان صنایع است بنابراین می توان با رفع مشکلات آنان، بسیاری از اهداف حوزه اقتصاد را محقق کرد.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 15 تير 1398
  • ساعت 18
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 8