En
تاریخ : يکشنبه 16 تير 1398
کد 4370

اعطا وام نوسازی بافت فرسوده روستایی ورامین آغاز شد

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان های ورامین از آغاز اعطاء تسهیلات ارزان قیمت نوسازی بافت فرسوده مناطق روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت در این دو شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین، عباس علیخانیاناظهار داشت: در حال حاضر ۸۲ درصد از واحدهای مسکونی شهرستان‌های ورامین فرسوده بوده و لازم است تا هر چه سریع‌تر نسبت به نوسازی این منازل اقدام کرد.
وی گفت: با اجرای طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی شهرستان ورامین، ۱۰ هزار و ۶۷۸ واحد مسکونی فرسوده معادل ۸۲ درصد کل منازل مسکونی روستایی شهرستان شناسایی شد که به مقام سازی نیاز دارد.
وی با بیان اینکه ۱۳ هزار و ۳۳ واحد روستایی در روستاهای ورامین وجود دارد اظهار داشت: طی هشت سال گذشته، ۲ هزار و ۳۴۶ منزل مسکونی روستایی معادل ۱۸ درصد کل خانه‌های روستایی شهرستان مقاوم سازی شده است.
علیخانیان گفت: دولت به منظور مقام سازی و نوسازی بافت فرسوده مناطق روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت، ۴۰ میلیون تومان وام ارزان قیمت با نرخ سود ۵ درصد با باز پرداخت ۱۵ ساله به همراه دو سال تنفس برای اجرای مراحل ساخت اعطا می‌کند و این امر هر گونه بهانه برای مشکل نقدینگی نوسازی بافت فرسوده را از افراد سلب کرده است.
وی افزود: در مناطق روستایی، علاوه بر این ۴۰ میلیون تومان، ۱۰ میلیون تومان نیز به صورت قرض الحسنه از طریق بانک مهر ایرانیان و ۵ میلیون تومان نیز بلاعوض اعطا می‌شود.
رئیس بنیاد مسکن شهرستان ورامین گفت: تمامی مراحل نوسازی بافت فرسوده روستایی زیر نظر بنیاد مسکن اجرا می‌شود.
علیخانیان اظها ر داشت: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به دهیاری‌ها و دریافت جواز ساخت، نسبت به تشکیل پرونده برای دریافت این تسهیلات اقدام کنند.
وی گفت: مجوز نوسازی بافت فرسوده روستایی از سوی دهیاری‌ها با تخفیف ویژه ارائه می‌شود.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 16 تير 1398
  • ساعت 18
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 15