En
تاریخ : چهارشنبه 26 تير 1398
کد 4397

مشاوره‌های قبل از بارداری می‌تواند آمار تولد کودکان معلول را کاهش دهد

رئیس اداره بهزیستی ورامین گفت: انجام آزمایشات ژنتیک پیش از ازدواج از تولدفرزندان معلول ذهنی و جسمی جلوگیری کرده و بسیاری از مشکلاتی را که با تولد یک فرزند معلول برای خانواده و جامعه به وجود می‌آید کاهش می‌دهد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ورامین،به مناسبت هفته بهزیستی اولین مرکز مشاوره انجام آزمایشات ژنتیک قبل از ازدواج شهرستان ورامین با حضور سید اصغر تقوی معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری،جعفر اردستانی رئیس شورای شهر ورامین،حجت الاسلام سید محسن محمودی امام جمعه موقت، اعظم هراتی رئیس بهزیستی ورامین و دیگر مسوولان افتتاح شد.
رئیس اداره بهزیستی ورامین در مراسم افتتاح این مرکز گفت: انجام آزمایشات ژنتیک پیش از ازدواج از تولدفرزندان معلول ذهنی و جسمی جلوگیری کرده و بسیاری از مشکلاتی را که با تولد یک فرزند معلول برای خانواده و جامعه به وجود می‌آید کاهش می‌دهد. اعظم هراتی افزود: مشاوره‌های قبل از ازدواج، قبل از بارداری و حین بارداری می‌تواند آمار تولد کودکان معلول را کاهش دهد.
وی گفت: مشاوره و آزمایش ژنتیک برای ازدواج فامیلی و خانواده‌هایی که سابقه تولد فرزند معلول در آن وجود دارد ضروری است و به زوجین توصیه می‌شود که حتماً نسبت به آزمایشات ژنتیک پیش از ازدواج اقدام کنند.وی تصریح کرد: مرکز مشاوره و آزمایش ژنتیک شهرستان ورامین با سرمایه گذاری بخش خصوصی احداث شده و می‌تواند به مردم شهرستان‌های جنوب شرق تهران خدمات تخصصی را ارائه دهد. هراتی گفت: تا پیش از این، زوجین مجبور بودند که برای آزمایش ژنتیک، به تهران مراجعه کنند.
آزمایشگاه ژنتیک شهرستان ورامین در محور اصلی تهران – ورامین، روبروی بیمارستان شهدای ۱۵ خرداد واقع شده است.
۲۱ تا ۲۷ تیر، هفته بهزیستی نامگذاری شده است.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 26 تير 1398
  • ساعت 08
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 3