En
تاریخ : چهارشنبه 26 تير 1398
کد 4401

200 میلیارد ریال در حوزه آب روستایی ورامین هزینه شده است

مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تهران گفتاز سال 94 تا کنون، بیش از 200 میلیارد ریال در حوزه آب روستایی ورامین هزینه شده است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین، رضا پوررجب در جلسه بررسی وضعیت آب روستاهای ورامین که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: عملکرد اداره آب و فاضلاب روستایی ورامین نسبت به سایر شهرستان های استان تهران از وضعیت مطلوب تری برخوردار است و این امر باعث شده تا به نسبت، مشکلات کمتری در این حوزه نسبت به سایر مناطق استان وجود داشته باشد.
وی اظهار داشت: از سال 94 تا کنون، دولت با همکاری شرکت آبفار، فرمانداری، بخشداری ها و دهیاری های ورامین، بیش از 200 میلیارد ریال در مناطق روستایی شهرستان هزینه کرده است و این در حالی است که از 80 میلیارد ریال اعتبار مصوب این شرکت، تنها 3 میلیارد ریال تخصیص یافته است.
وی گفت: از سال 94 تا کنون، دولت تدبیر و امید از محل صندوق توسعه ملی برای کلیه روستاهای کشور اعتبارات مناسبی را در امور آب اختصاص داده و تلاش شده تا تمامی زیرساخت های مورد نیاز، نظیر آن چه در حوزه آبفای شهری انجام می شود، تأمین شود.
پوررجب افزود: تا پیش از این، حتی مطالعات مربوط به آب روستایی وجود نداشت که با تلاش تمامی مسئولان، امروز تک تک روستاهای شهرستان از طرح مطالعاتی محل احداث چاه، وضعیت مخازن و پهنه بندی چاه ها برخوردار است و این طرح مطالعاتی وضعیت روستاها را تا افق 1420 مشخص کرده است.
وی اظهار داشت:آب  برخی از روستاهای شهرستان ورامین تا کنون به آبفای روستایی تحویل داده نشده که با ضرب العجل اعلام شده، تا روز شنبه هفته آینده و با حضور مسئولان حقوقی شرکت آب و فاضلاب استان تهران و مشارکت بخشداران و دهیاران، آب کلیه روستاهای شهرستان ورامین به آبفار تحویل داده می شود تا بتوان بر اساس برنامه مطالعاتی، وضعیت آب این مناطق اصلاح شود.
مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی استان تهران گفت: در حفر چاه جدید برای تأمین آب شرب مورد نیاز روستائیان، باید به آینده نیز توجه داشت، آیندگان نیز به آب شرب سالم نیاز دارند و افزایش میزان برداشت آب از سفره های زیرزمینی، پدیده فرونشست دشت ورامین را تشدید می کند.
در این جلسه مقرر شد تا به منظور تأمین برق چاه های آب مجتمع های آبرسانی روستایی در مواقع ضروری یک دستگاه ژنراتور به شهرستان ورامین اختصاص یافته و با حفر و تجهیز چند حلقه چاه جدید، احداث مخازن زمینی، اصلاح و بازسازی مخازن هوایی و اجرای خط انتقال، مشکلات موجود در حوزه آب روستایی ورامین به صورت کوتاه مدت برطرف شود.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 26 تير 1398
  • ساعت 11
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 5