En
تاریخ : پنجشنبه 27 تير 1398
کد 4410

همزمان با هفته بهزیستی دو مرکزخدمات بهزیستی در شهرستان ورامین افتتاح شد

همزمان با هفته بهزیستی، دو مرکز شبانه روزی ایتام و مهد کودک روز چهارشنبه در ورامین افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین،رئیس اداره بهزیستی شهرستان ورامین در حاشیه این مراسم گفت: مرکز شبانه روزی ایتام با ظرفیت نگهداری از ۲۰ کودک ۶ تا ۱۷ ساله پسر با توان بخش خصوصی افتتاح و راه اندازی شده و زیر نظر بهزیستی، خدمات خود را به این افراد ارائه می‌دهد.
اعظم هراتی گفت: پیش از افتتاح این مرکز، سه مرکز شبکه خانواده در شهرستان ورامین از ۶۰ کودک بی سرپرست ۶ تا ۱۷ ساله نگهداری کرده و تمامی خدماتی که یک کودک در خانواده می‌تواند از آن بهره ببرد، برخوردار می‌شود.
وی اظهار داشت: مرکز مهد کودک بیمارستان شهدای ۱۵ خرداد با ظرفیت نگهداری از ۶۰ نفر، دیگر پروژه افتتاح شده به مناسبت هفته بهزیستی است که در آن از کودکان شیرخوار، نوباوه و نوپا نگهداری می‌شود.
وی تصریح کرد: پیش از این ۱۸ مهد کودک زیر نظر بهزیستی در مناطق مختلف شهرستان فعالیت می‌کرد.
هراتی اظهار داشت: در حال حاضر ۴ هزار معلول در شهرستان ورامین شناسایی شده اند که از این تعداد بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر به دلیل معلولیت شدید و نداشتن درآمد ثابت و کافی مستمری ماهیانه دریافت می‌کنند.
وی افزود: هم اکنون ۵ مرکز شبانه روزی، ۴ مرکز اورژانس اجتماعی، ۹ مرکز توانبخشی، ۸ مرکز ترک اعتیاد سرپایی، ۷ مرکز اقامتی، ۴ مرکز مشاوره و ۱۸ مهد کودک خدمات تخصصی خود را به افراد تحت پوشش و توانخواهان بهزیستی ارائه می‌دهد.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 27 تير 1398
  • ساعت 09
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 6