En
تاریخ : چهارشنبه 23 مرداد 1398
کد 4468

۲۳۵ دستگاه ماینر استخراج بیت کوین در ورامین کشف شد

رئیس شرکت توزیع برق شهرستان ورامین گفت : با کشف یک مزرعه استخراج بیت کوین در ورامین، ۲۳۵ دستگاه ماینر کشف و ضبط گردید.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ورامین ،مسلم حاجی مزدرانی با اعلام این خبر اظهار داشت: عوامل شرکت توزیع برق شهرستان ورامین با بررسی وضعیت مصرف برق در مناطق مختلف شهرستان، موفق به شناسایی و کشف یک مزرعه استخراج پول مجازی (بیت کوین) شدند.
وی اظهار داشت: این مزرعه در ابتدای مسیر شهر جوادآباد فعالیت می کرد و روزانه ۹۰۰ آمپر جریان برق به اندازه مصرف ۳۰ منزل مسکونی، برق مصرف می کرد.
وی گفت: برق این مرکز، پس از کشف دستگاه های ماینر قطع شده و برای متصدی آن پرونده تخلف تشکیل شده است.
حاجی مزدرانی افزود: تیرماه امسال نیز ۱۴ مزرعه بیت کوین در شهرستان ورامین کشف شده بود.
وی افزود : بزرگترین این مزارع که در سطح استان تهران کشف شده، مربوط به یک مرکز فعال در شهرک صنعتی سالاریه است که در آن بیش از یک هزار و ۱۳۴ دستگاه ماینرکشف گردید.
رئیس شرکت توزیع برق شهرستان ورامین تصریح کرد: این مرکز روزانه ۸۰۰ کیلووات برق با تعرفه صنعتی مصرف می کرد که در مقایسه، این میزان با مصرف برق روزانه یک هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی برابری می کرد.
وی گفت: برق این مرکز، پس از کشف دستگاه های ماینر قطع شده و برای متصدی آن جریمه ای بالغ بر ۹ میلیارد و ۷۷۰ میلیون ریال صادر شد.
پول مجازی (بیت کوین) پیش از این با استفاده از رایانه های خانگی تولید می شد اما در سال های اخیر دستگاه هایی مخصوص تولید این پول مجازی (ماینر) ساخته شده است که واردات و استفاده از آنها در ایران غیر مجاز است.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 23 مرداد 1398
  • ساعت 10
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 17