En
تاریخ : چهارشنبه 13 شهريور 1398
کد 4512

جلسه ستاد بازآفرینی شهری پایدار شهرستان ورامین برگزار شد

با حضور حسین کاغذلو فرماندار شهرستان ورامین جلسه ستاد بازآفرینی شهری پایدار شهرستان ورامین برگزار شد
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ورامین جلسه ستاد بازآفرینی شهری پایدارشهرستان ورامین به ریاست حسین کاغذلو فرماندار و با حضور کارخانه معاون امور فنی و عمرانی و دیگر اعضا ستاد بازآفرینی شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید .
فرماندار ورامین در این جلسه گفت:درشهرستان ورامین  ۶۰۰ هکتار بافت فرسوده وجود دارد که این مناطق در صورت بروز حوادث طبیعی مانند زلزله بسیار آسیب پذیر است  که با تمهیدات وبرنامه ریزی های انجام شده باید  هرچه سریعتر نسبت به احیای و نوسازی بافت های فرسوده اقدام اساسی صورت گیرد .
وی گفت : برخی افراد به دلیل عدم تمکن مالی مجبور هستند در مناطق آسیب پذیر و بافت های فرسوده سکونت گزینند ما باید برای ایجاد توازن اجتماعی  با برنامه ریزی و تصمیم گیری درست و هماهنگی و همکاری بین بخشی ادارات مرتبط نسبت به ساماندهی این مناطق اقدام نماییم .
کاغذلو بیان داشت :ستاد بازآفرینی بافت های فرسوده تنها مختص به شهر نیست و روستاها نیز شامل این طرح میشوند ما باید با اطلاع رسانی دقیق مردم را از مزیت های این طح اگاه نماییم تا به استفاده از خدمات آن ترغیب شوند .
وی گقت: دولت تدبیر و امید تسهیلات بسیار خوبی برای احیا و احداث بنای جدید در بافت های فرسوده پرداخت می نماید و با تسهیلات بانکی ۴ درصد درصدد احیای بافت های فرسوده برآمده است بنابراین رسالت و عملکرد ستاد بازآفرینی  می تواند نقش بسیار مهمی در جذب و تخصیص اعتبارات در شهرستان به دنبال داشته باشد.
 فرماندار اذعان داشت:کلیه اعضای این ستاد بایستی مصوبات این ستاد را بصورت جدی بررسی و پیگیری نمایند و طرحهای خود را به دبیرخانه ستاد ارائه دهند  و از این فرصت پیش آمده در راستای توانمندسازی بافت فرسوده و رفع مشکلات حاشیه نشینی و سکونت گاه ها بهره گیرند .
در این جلسه مقررشد كليه دستگاهها برنامه هاي خود را جهت اجرا هرچه سریعتر به دبيرخانه ستاد بازافريني شهري ارسال نمايند همچنین كميته اَي تحت عنوان كميته زير ساخت جهت بررسي نيازسنجي ارايه خدمات با حضور كليه ادارات خدمت رسان تشكيل گردد.
برگزاری جلسات ستاد بازافريني شهري به صورت ١٥ روز یکبار و تخصیص  مکانی تحت عنوان دبيرخانه ستادبازافريني از سوی شهرداری جهت مراجعه مردم و ارائه خدمات مشاوره  وهماهنگی از مصوبات این جلسه بود .
لازم به ذکر است ستاد بازآفرینی شهری در راستای اجرایی کردن مفاد سند ملی راهبردی احیای بهسازی و نوسازی و توانمندسازی بافت های فرسوده ی ناکارآمد شهری (مصوب مورخ16/6/93 هیئت وزیران ) و اهداف شورای اجتماعی کشور، به منظور فراهم کردن توازن بین بخشی با دستگاه های ذیربط ، جهت بهبود  وضعیت شاخص های اجتماعی ،  فرهنگی و سلامت ، در محدوده ها و محلات هدف باز آفرینی شهری ، تشکیل شده است.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 13 شهريور 1398
  • ساعت 11
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 3