En
تاریخ : چهارشنبه 13 شهريور 1398
کد 4513

شمس:

مبارزه با جنگ اقتصادی در گرو تولید و همفزایی میباشد

معاون اداره کل روستایی و شوراهای استانداری تهران گفت :امروز به واسطه تحریم های ناجوانمردانه دولت ما با مشکلات عدیده اقتصادی مواجه هست ولی با همت مضاعف که همواره در طول انقلاب اسلامی راهگشای ما بوده است باید بتوانیم بر مشکلات فائق آییم و مبارزه با جنگ اقتصادی در گرو تولید و همفزایی میباشد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ورامین ،نشست تخصصی تحلیل و بررسی نقش و جایگاه تعاونی‌های روستایی با حضور عبادزاده مدیر امور تعاون، اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان تهران، شمس معاون اداره کل روستایی و شوراهای استانداری تهران، میرباقری مدیر تعاونی‌های استان تهران وتوسلی معاون برنامه‌ریزی فرمانداری ورامین با دهیاران و مسولان تعاونی‌های شهرستان ورامین برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ورامین دراین جلسه حمیدرضا شمس معاون اداره کل روستایی و شوراهای استانداری تهران با تسلیت ایام سوگواری آقا ابا عبدالله الحسین و گرامیداشت هفته تعاون گفت : بحث تعاون از اهمیت زیادی برخوردار است و حتی آیه ای از قرآن  نیز به نام تعاون نامگذاری شده است و دراین بین استانداری و وزارت کشور با حمایت های خود توجه ویژه ای به امر تعاون داشته اند.
وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه ها و نقش تعاونی ها در آن گفت : نمایشگاه روستاییان و عشایر کشور که به میزبانی استان تهران برگزار شد بهانه ای بود که زحمات شما عزیزان دیده شود و با توجه به اینکه مشکلات ساختاری زیادی پیش روی ماست این گردهمایی و نشست ها میتواند برای رفع چالش ها مفید واقع شود.
معاون اداره کل روستایی و شوراهای استانداری تهران گفت :تعاونی ها باید با حضور پررنگتر در نمایشگاه ها سعی نمایند با پتانسیل های موجود در مدیریت شهری و روستایی و اقتصاد منهای نفت ، صادارات و  بازاریابی داخلی و خارجی نقش آفرینی نمایند .
وی با اشاره به نقش و جایگاه تعاونی ها دررشدو توسعه اقتصادی گفت :ما تنها مولود محصول و عرضه کننده آن در بازار نیستیم و باید  با شناسایس اولویت ها و نیازهای روز بازار تلاش نماییم تعاونی ها به جایگاه واقع خود برسند .
وی گفت :باید با بهره گیری از تعاونی های موفق جهان و حتی الگو سازی تعاونی های داخلی برتر در سطوح جهانی به سمت تولید و خودکفایی برویم.
شمس با اشاره به تحریم ها وجنگ نابرابر اقتصادی موجود گفت :امروز به واسطه تحریم های ناجوانمردانه دولت ما با مشکلات عدیده اقتصادی مواجه هست ولی با همت مضاعف که همواره در طول انقلاب اسلامی راهگشای ما بوده است باید بتوانیم بر مشکلات فائق آییم و مبارزه با جنگ اقتصادی در گرو تولید و همفزایی میباشد
ایشان با اشاره به اینکه یکی از شاخصه های ارزیابی سازمان شهرداری و دهیاری کشور شناسایی و استفاده از ظرفیت خیرین ،سمن ها و افرادی موفق که در تعامل با روستائیان میباشند و باعث رشد و توسعه همه جانبه میکردند گفت :شناسایی نقاط ضعف و تبدیل آن به قوت و تبدیل تهدیدها به فرصت و جلب مشارکت در تعاونی ها با استفاده از ظرفیت نخبه ها و اندیشه ورزان گامی موثردر جهت شکوفایی تعاونی ها میباشد.
وی مقررات ، آموزش و تبادل اطلاعات را از ارکان مهم در توسعه تعاونی ها برشمردو گفت: .در این بین نباید از ظرفیت رسانه ها غافل شد و باید از ظرفیت رسانه ها و  فضای مجازی درجهت تبادل اطلاعات مربوط به تعاونی ها بهره ببریم وبا اگاهی از قوانین و یادگیری به سمت توسعه درآمدهای پایدار پیش برویم .
شمس گفت: همبستگی و وحدت موجود بین تعاونی ها باعث شده است که از آن به عنوان رکن اقتصاد فعال یاد شود.
وی با اشاره به اینکه ورامین با دار بودن هزار عضو تعاونی توانسته در این زمینه موفق عمل نماید گفت :ورامین کانون تولید و خانه انقلاب میباشد ما باید تلاش نماییم با کمک مسئولین مشکلات تعاونی های این شهرستان را برطرف نماییم .
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 13 شهريور 1398
  • ساعت 11
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 12