En
تاریخ : دوشنبه 25 شهريور 1398
کد 4527

۱۱۶ هکتار از اراضی ملی ورامین به زودی رفع تصرف خواهد شد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ورامین گفت: سال گذشته ۴۵۰ هکتار از اراضی ملی شهرستان ورامین رفع تصرف شد و با دریافت حکم از مراجع قضایی، ۱۱۶ هکتار دیگر از اراضی ملی به زودی رفع تصرف خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ورامین،احمد فدایی اردستانی اظهارداشت: با هدف جلوگیری از تصرف غیر قانونی از اراضی ملی توسط سودجویان، بیش از ۹۹ درصد از اراضی ملی شهرستان ورامین از سند دفترچه ای و سند تک برگ کاداستر به نام دولت جمهوری اسلامی برخوردار شده اند.
وی افزود: شهرستان ورامین از ۳۱۴ هزار هکتار اراضی ملی برخوردار است که از این میزان، ۳۱۰ هزار هکتار دارای سند دفترچه ای و تک برگ کاداستر شده اند.
فدایی گفت: در برش شهرستانی، سهم ورامین در اجرای طرح کاداستر (صدور سند تک برگی) در سال ۹۷ در حدود ۴۶ هزار هکتار در نظر گرفته شده بود که با اقدامات صورت گرفته، تا پایان سال گذشته، این طرح در ۷۵ هزار هکتار اجرا شد.
وی افزود: سال گذشته ۴۵۰ هکتار از اراضی ملی شهرستان ورامین رفع تصرف شد و با دریافت حکم از مراجع قضایی، ۱۱۶ هکتار دیگر از اراضی ملی به زودی رفع تصرف خواهد شد.
وی اظهار داشت: در حال حاضر ورامین از ۲۲۰ هزار هکتار مرتع برخوردار است که ۳۱ هزار رأس دام با مجوز، از این مراتع استفاده می کنند.
فدایی گفت: ۳۳ هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان ورامین، اراضی بیابانی است که با هدف جلوگیری از پیشروی بیابان، ۱۱ هزار و ۲۵۸ هکتار جنگل دست کاشت تاغ در این بخش از شهرستان احداث شده است.
وی تصریح کرد: با هدف افزایش سطح زیر کشت جنگل های دست کاشت، سال گذشته در ۳۵۸ هکتار اراضی بیابانی ورامین تاغ کاشته شد و امسال نیز با تأمین اعتبار مورد نیاز، ۲۵۰ هکتار دیگر به سطح زیر کشت تاغ افزوده می شود.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ورامین افزود: با هدف مدیریت آب، عملیات آبخیزداری و مدیریت هرزآب در سطح ۷۰۰ هکتار از اراضی ملی ورامین انجام شد و با اجرای ۵۳۰ هکتار هلالی در جنگل های تاغ، از هدر رفت آب جلوگیری شد.
وی اظهار داشت: یکی از آفات مهم تاغزارها، ملخ کوهان دار است که سال گذشته در سطح ۳ هزار هکتار، کار مبارزه با این آفت انجام گرفت و با تأمین اعتبار مورد نیاز، عملیات مبارزه با ملخ کوهان دار، امسال در سطح ۵ هزار هکتار انجام می شود.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 25 شهريور 1398
  • ساعت 11
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 11