En
تاریخ : سه شنبه 26 شهريور 1398
کد 4531

گردشگری به اقتصاد اول جهان تبدیل شده است

مدیر کل مناطق نمونه گردشگری وزارت میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گفت :گردشگری با توجه به رشد روز افزونش و تبدیل آن به اقتصاد اول جهان از مقوله هایی است که نیازمند هماهنگی بین دستگاه هاست تا منجربه توسعه گردشگری شود .
دکتر علیرضا ارجمندی در جلسه کارگروه گردشگری شهرستان ورامین گفت: استان تهران با جمعیتی بالغ بر ۱۰ میلیون نیازمند برنامه ریزی مناسب در حوزه گردشگری است تا بتوان با بستر سازی در زمینه های تفریحی پویایی و نشاط را در جامعه ارتقاء داد .
وی گفت :سرمایه گذاری های خوبی در حوزه گردشگری انجام شده که همگی توجیه اقتصادی دارد و نیازمند حمایت بیش از پیش میباشد.
وی بیان داشت :گردشگری را میتوان بهترین ابزار برای توسعه اشتغال ،رونق اقتصادی و توسعه پایدار برشمرد که از جایگاه ویژه ای در سطح دنیا برخوردار است .
ارجمندی گفت :هر منطقه برای توسعه حوزه گردشگری باید مشکلات خود را احصاء و رفع نماید
مدیر کل مناطق نمونه گردشگری گفت :امروز اکثر مناطق روستایی  به عنوان عامل توسعه در تمامی ابعادها توانسته از مهاجرت جلوگیری و شاهد مهاجرت معکوس باشیم  که در این بین بومگردی روستایی علاوه بر افزایش اشتغال ارز آوری را به همراه داشته است که میتوان از آن به عنوان یک چاه نفت در ابعاد کوچکتر یاد کرد .
ارجمندی گفت :فرهنگ سازی در مقولات گردشگری در حال شکلگیری میباشد و سرمایه گذاران در این حوزه ورود جدی تری داشته اند .
وی اذعان داشت :ورامین در کنار کشاورزی و دامپروری از ظرفیت ها و پتانسل های ویژه ای برخوردار است که توانسته به عنوان قطب گردشگری مورد توجه قرار گیرد.
وی با اشاره به محدودیت منابع مالی دولت گفت :دولت با تنگناهای مالی زیادی مواجه است که به تنهایی نمیتواند در حوزه گردشگری و توسعه اشتغال ورود پیدا کند  و حمایت های ما به تنهایی نمبتواند نیاز پروژه های این حوزه را برطرف نماید و ما دراین عرص نیازمند مشارکت خصوصیگی و جمعی هستیم.
وی احداث کمپ سافاری پارک را اقدامی ارزشمند در استان تهران برشمردو گفت :با ایجاد کمپ سافاری حصار گلی دیگر ضرورتی ندارد شهروندان تهرانی برای گردش به استان های دیگر مراجعه کنند و سهولت دسترسی ،کاهش هزینه ها و مدیریت زمان از ویژگی های بارز این پروژه میباشد.
ارجمندی بیان داشت :ما در تلاش هستیم با برنامه ریزی مدون و حمایت های سازمانی استانی وملی فاز اول این طرح تا پایان امسال مورد بهره برداری قرار گیرد.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 26 شهريور 1398
  • ساعت 17
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 10