En
تاریخ : دوشنبه 15 مهر 1398
کد 4591

پشتوانه مردمی مهمترین سرمایه پلیس میباشد

پلیس با اجتماعی کردن طرح های امنیتی به دنبال جلب مشارکت مردم است چرا که اعتماد مردم را بزرگترین سرمایه خود میداند .
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ورامین ،فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران در مراسم صبحگاه مشترک نیرو های نظامی و انتظامی که در شهرستان ورامین برگزار شد گفت: شعار امسال هفته نیروی انتظامی پلیس هوشمند، امین مردم نامگذاری شده و تحقق این شعار به تجهیز نیروی انتظامی به تجهیزات به روز و نوین ارتباط نزدیک دارد.
سردار کیومرث عزیزی افزود: امروز مجرمان حرکت خود را از فضای رئال به فضای مجازی و استفاده از ابزارهای نوین منتقل کرده اند و تلاش دارند تا اقدمات مجرمانه خود را در این بستر انجام دهند لذا پلیس ناچار است تا در حوزه پیشگیری و مقابله ، به فناوری های نوین مجهز شود که گام های مناسبی در این حوزه برداشته شده است و ادامه آن به همکاری تمامی نهادها به ویژه مجلس شورای اسلامی در قانونگذاری نیاز دارد.
وی اظهار داشت: پلیس خود را موظف به حفظ امنیت از مرزهای جمهوری اسلامی تا اقصی نقاط شهرهای داخلی کشور دانسته و تلاش دارد تا با همکاری و مشارکت مردم، با هر گونه اخلال در نظم عمومی مقابله کند.
وی تصریح کرد: امروز پلیس به واسطه مشارکت مردم در طرح های امنیتی، از محبوبیتی قابل قبول در جامعه برخوردار است و برای حفظ امنیتی که به برکت خون شهدا به دست آمده از هیچ تلاشی حتی نثار خون خود فروگذار نیست.
وی با تقدیر از تلاش های قوه قضائیه در برخورد با مفاسد اقتصادی گفت: پلیس در برخورد با مفاسد اقتصادی خود را در کنار دستگاه قضا میداند و با تمام توان از قضات و عوامل دستگاه قضایی دفاع میکند.
عزیزی با اشاره به تجمع پلیس 110 در ستاد فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران گفت: از مهرماه سال گذشته تا کنون، مردم بیش از 515 هزاربا با پلیس 110 تماس داشته اند که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل 187 درصد رشد داشته است.
وی از کشف بیش از 116 میلیارد تومان کالای قاچاق در شرق استان تهران طی یکسال گذشته خبر داد.
فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران گفت :در حوزه مبارزه با مواد مخدر، طی یکسال گذشته، 5 هزار و 591 کیلوگرم انواع مواد مخدر در شرق استان تهران کشف شد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 7 درصد رشد داشته است.
فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران تأمین امنیت هفت شهرستان ورامین، قرچک، پیشوا، پاکدشت، پردیس، دماوند و فیروزکوه را بر عهده دارد.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 15 مهر 1398
  • ساعت 14
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 7