En
تاریخ : دوشنبه 15 مهر 1398
کد 4595

سیزدهمین مرحله طرح توزیع یک وعده غذای گرم در مهدهای کودک ورامین آغاز شد

همزمان با گرامیداشت هفته ملی کودک، سیزدهمین دوره طرح توزیع یک وعده غذای گرم به کودکان در مهدهای شهرستان ورامین آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ورامین ، در این طرح که روز دوشنبه و با حضور مدیرکل کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی در مهد کودک کوثر روستای عبدل آباد از توابع بخش مرکزی ورامین برگزار شد، کودکان از یک وعده غذای گرم خانگی استفاده کردند.
مدیرکل کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: در این طرح، کودکان ۳ تا ۶ سال مهدهای کودک روستایی زیر نظر بهزیستی از یک وعده غذای گرم سالم خانگی استفاده می‌کنند.
سعید بابایی افزود: این طرح که برای سیزدهمین بار در سراسر کشور اجرا می شود، ۲۰۷ هزار کودک را در ۵ هزار مهد کودک روستایی تحت پوشش قرار می‌دهد.
وی تصریح کرد: برای اجرای این طرح مشترک با وزارت بهداشت و درمان، ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی افزود: این طرح به صورت کارشناسی و با ارزیابی نیاز کودکان در مهدهای کودک کشور اجرا می‌شود که برای افزایش میزان سرانه و تعداد کودکان جامعه هدف، به همراهی متولیان امر بودجه کشور و قانون‌گذاران در تخصیص اعتبارات بیشتر نیاز دارد.
بابایی تعداد مهدهای کودک شهری و روستایی سراسر کشور را حدود ۱۵ هزار مهد اعلام کرد.
وی از خانواده ها خواست تا به منظور حفظ و ارتقاء سلامت کودکان، فرزندان خود را به مهدهای کودک تحت پوشش سازمان بهزیستی بسپارند تا بهزیستی بتواند با نظارت جدی بر فعالیت این واحدها، از سلامت آینده سازان کشور مراقبت کند.
ورامین ۱۷ مهد کودک دارد که از این تعداد، ۴ مهد روستایی و مابقی در شهرها مشغول به فعالیتند.
۱۳ تا ۱۹ مهر، هفته ملی کودک نامگذاری شده است.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 15 مهر 1398
  • ساعت 18
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 15